taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7701
6.3685
1456.38
103118.48
270.188
50481.42

ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı

ABD, terör örgütü PKK/PYD'ye içinde zırhlı askeri araçların da yer aldığı yeni sevkiyatlar yaptı

AA | 20.09.2017 - 11:28..
Whatsapp ile paylaş

234

ABD'nin, DEAŞ'la mücadele gerekçesiyle terör örgütü PKK/PYD'ye askeri yardımları devam ediyor. Son 10 günde içinde zırhlı askeri araçların da bulunduğu yaklaşık 200 tır yardım, Suriye'deki örgüt unsurlarına gönderildi.

Haseke'deki AA muhabirinden alınan bilgiye göre, dün askeri yardım da taşıyan yaklaşık 100 tır, Irak sınırındaki Simelka kapısından gündüz saatlerinde geçerek örgütün kontrolündeki kente girdi.

ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı

PYD'NİN MÜHİMMAT DEPOSU: HASEKİ

Haseke'ye gelen konvoyda, bazı tırlarda MRAP model zırhlı askeri araçlar görüldü. Mayına dayanıklı, pusu korumalı MRAP'lara, birçok çeşit ağır silahlar takılabiliyor.

Tırların, Deyrizor'daki örgüt unsurlarına gönderildiği ifade ediliyor.

Bunun yanında, 11 Eylül'de de gece saatlerinde 100 civarı tırla yapılan sevkiyatta dört çeker pikaplar, kapalı konteynırlar dikkati çekti.

ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı VİDEO

ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı

Akaryakıt tankerlerinin de bulunduğu konvoydaki diğer tırların tümüyle brandalı olması nedeniyle içlerindeki malzemeler görülemedi.

ABD PKK'YI SİLAHLANDIRMAYA DEVAM EDİYOR

AA'nın haziran ayı başlarında ABD'nin PKK/PYD'ye silah ve diğer askeri yardımlarını görüntüleyip haberleştirmeye başlamasından bir süre sonra yardımlar gece saatlerinde brandalı tırlarla yapılmaya başlamıştı.

ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı

Diğer taraftan 13, 17 ve 21 Ağustos ile 3 Eylül ve 8 Eylül tarihlerinde gece saatlerinde brandalı toplam 400 tırla Irak'tan PKK/PYD kontrolündeki Haseke'ye gerçekleştirilen sevkiyatlar görüntülenmiş ancak ne tür yardımlar gönderildiği anlaşılamamıştı.

ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı

Haziran ayı başından bu yana ABD tarafından yapıldığı ve içlerinde bazı silahlar ile askeri araç gereçlerin de bulunduğu bilinen toplam bin 621 tır, DAEŞ'e karşı mücadele bahanesiyle PKK/PYD'ye yardım ulaştırılmış oldu.

TERÖR ÖRGÜTÜNE VERİLEN SİLAHLAR

AA muhabirinin ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'dan edindiği belgeye göre, Suriye'de PKK/PYD'nin de içinde olduğu gruplara verilecek silahlar listesinde, 12 bin kalaşnikof marka tüfek, 6 bin makineli tüfek ve 3 bin 500 ağır makineli tüfeğin yanı sıra 3 bin Amerikan yapımı RPG-7 ve bin Amerikan yapımı AT-4 veya Rus yapımı SPG-9 tanksavar da bulunuyor.

ABD'den PKK/PYD'ye zırhlı araç sevkiyatı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir