taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.28345
5.9994
1339.895
101742.14
227.791

ABD'den sonra Fransa da Suriye'den çekilmeyi görüşüyor

Fransa'nın Moskova Büyükelçisi Sylvie Bermann, Fransız askerlerin Suriye'den çekilmesi konusunun şu anda görüşüldüğünü söyledi.

Haber Merkezi | 12.02.2019 - 16:58..
Whatsapp ile paylaş
ABD'den sonra Fransa da Suriye'den çekilmeyi görüşüyor

qweqwe

ABD'nin Suriye'den çekilme kararı YPG/PKK'yı telaşlandırmış, kendilerine yeni bir koruma kalkanı aramaya başlamıştı. ABD'den sonra Fransa'dan aradığı desteği bulan YPG, gelinen son noktada yeniden sahipsiz kalmak üzere.

Fransa'nın Moskova Büyükelçisi Sylvie Bermann, Fransız askerlerin Suriye'den çekilmesi konusunun görüşüldüğünü açıkladı.

"ABD İLE GÖRÜŞÜYORUZ"

Sputnik'e konuşan Bermann, Fransa'nın Suriye'den çekilip çekilmeyeceğinin sorulması üzerine, "Bu konuda şu anda görüşülüyor." yanıtını verdi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den çekilme kararı karşısında şaşırdıklarını belirten Bermann, "O tarihten bu yana ABD yönetimiyle sürekli temas halindeyiz, zira Fransa'nın koalisyon kapsamında belirli sorumlulukları bulunuyor. Bunun kademeli, planlı bir çekiliş olması, biraz olsun rahatlatıcı." ifadelerini kullandı.

FRANSA'NIN SURİYE'DEKİ VARLIĞI

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, daha önce DEAŞ'la mücadelenin sona ermediğini, bu yüzden askerlerin 2019 yılında da Orta Doğu'daki askeri faaliyetlerine devam edeceğini açıklamıştı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir