taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5724
Euro
7.2521
Altın
1617.49
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.896
Bitcoin
42350.02
fuzulev

ABD'li konsolosa biji Obama sloganları soruldu

ABD'nin Adana Konsolosu Espinoza'ya Kobani'de IŞİD'in bombalanmasından sonra atılan "Biji Obama" sloganları soruldu. Espinoza, "Mücadelemizi gören insanların bize destek vermeleri bizim için önemli" dedi.

DHA |
Whatsapp ile paylaş
ABD'li konsolosa biji Obama sloganları soruldu

espinoza

IŞİD'in Kobani'ye yaptığı saldırılar sırasında, ABD ve koalisyon uçakları IŞİD'e hava saldırısı yaptı. ABD uçakları IŞİD hedeflerine bomba yağdırırken izleyen vatandaşlar, "Biji obama" sloganları atmıştı.

BİJİ OBAMA SLOGANLARI SORULDU

ABD'nin Adana Konsolosu John L. Espinoza, IŞİD ile mücadelede ve PYD ile ilişkileri konusunda açıklamalar yaptı. ABD'li konsolos Espinoza'ya Kobani bölgesinde atılan "Biji Obama" sloganları soruldu.  'Biji Obama' sloganlarını değerlendiren Konsolos Espinoza şunları söyledi:

TEŞEKKÜR İFADE EDEN ÇAĞRILAR BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

"Ben direk olarak Beyaz Saray adına konuşamam ama, IŞİD'e karşı yürütülen mücadele, ABD için çok önemlidir. IŞİD'in mağlup edilmesine biz kendimizi bağlı görüyoruz. Tabii ki bizim bu mücadelemizi gören insanların bize destek vermeleri bizim için büyük önem arz etmekte. Biz IŞİD'e karşı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Tabi ki IŞİD'e karşı olan koalisyon üyeleri ve bölgede bulunun ülkeler bizim için çok önem arz etmektedir. O tür teşekkür ifade eden çağrıların duyulması bizim için önemlidir."

BU SAVAŞI SÜRDÜRMEYE KENDİMİZİ ADAMIŞ GÖRÜYORUZ

ABD Adana Konsolosu Espinoza, koalisyon ile birlikte IŞİD'e karşı başlattıkları savaşı sürdürmeye kendilerini adamış gördüklerini,vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yine koalisyon üyeleri ile birlikte, 'Bu tehdide karşı nasıl iyi mücadele edebiliriz' onu tartışıyoruz. Çünkü, bu tehdit sürekli değiştiğinden dolayı yarın bununla nasıl mücadele edeceğimizi bilemiyoruz. O nedenle bu tehdidi çok iyi değerlendirip ona göre mücadele etmemiz gerekir. Yaptığımız görüşmelerde bir çok kişiden Kobani'nin tekrardan inşasının çok önemli olduğunu duyduk. Yine bu konu ile ilgili olarak bütün koalisyon ülkeleri ve Türkiye dahil olmak üzere neler yapabileceğimizi görüşeceğiz."

ESAT'SIZ BİR SURİYE GÖRMEK İSTEDİĞİMİZİ BELİRTİYORUZ

Suriye'de PKK'nın bu ülkedeki partisi olarak bilinen PYD ile ilişkiler ve PYD Eş Başkanı Salih Müslüm'e ABD'nin vize verip vermediği ile ilgili soruyu da yanıtlayan ABD'nin Adana Konsolosu John L. Espinoza, şöyle konuştu:

"Politika gereği vize konularını hiç görüşmeyiz, tartışmayız. Biz bölgedeki bütün aktörlere çok dikkatli bir şekilde bakıyoruz. Tabiİ ki sahada yine kimler çalışacağımıza bakacağız. Zaman zaman bu değişebilir. Suriye içerisinde çok farklı gruplarla bizim görüşmelerimiz oldu. Yine bu muhalefet grubu içerisinde kendileri ile ortak çalıştığımız kimselerle kendi konumumuz hakkında net tavır sergiledik. Esat'sız bir Suriye görmek istediğimizi halen belİrtiyoruz. Demokratik, çoğulcu ve birleşik bir Suriye görmek istiyoruz. O nedenle kendileri ile ortak çalışacağımız Suriye'deki herhangi bir grup bu değerlerimizi bizimle paylaşmalı. Aynı zamanda hem teröristlerden, hem de Esat'tan kurtulma amacımıza yönelik hareket içerisinde olmalıdır."

Suriye sınırında Biji Obama sloganları atıldı

ABD'li konsolosa biji Obama sloganları soruldu


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir