taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7653
Euro
7.3737
Altın
1646.68
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.864
Bitcoin
49638.68

ABD'li montaj uzmanı o ses kaydını analiz etti

Joshua Marpet, Başbakan Erdoğan ile oğlu arasında geçtiği iddia edilen ses kaydını yorumladı.


Whatsapp ile paylaş

ABD'li montaj uzmanı o ses kaydını analiz etti

ABD'li montaj uzmanı o ses kaydını analiz etti

Milliyet'te yer alan habere göre, ABD'nin büyük yayıncı kuruluşlarından McClatchty bünyesindeki Miami Herald gazetesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarını Türkçe bilen siber analist Joshua Marpet'e dinletti.

"5 AYRI KONUŞMA BİR ARAYA GETİRİLMİŞ"

Marpet, tek montajın beş ayrı konuşmanın bir araya getirilmesi olduğunu belirtti. Gazeteye göre daha önce Türkiye'deki bazı davalarda bilişim alanında bilirkişilik yapmış olan Marpet, "Bu kayıt sahteyse, daha önce hiç görmediğim derecede sofistike" yorumunu yaptı.

MONTAJ RAPORLARINA YALANLAMA

Bazı yayın organlarında ses kaydının montaj olduğuna dair ABD'den alınan raporlara ise bizzat kurumlardan yalanlama geldi. John Marshall Media'nın kurucusu John Cheary, Facebook'ta yazdığı duyuruda kaydı analiz etmediklerini belirterek, "Hukuki girişimde bulunacağız. Bu bariz sahtekârlığı yayan medya kuruluşları utanmalı" dedi.

STAR GAZETESİ ZAMAN'I SUÇLADI

Söz konusu yalanlamayla ilgili Star Gazetesi, Zaman Gazetesi'nin, haberlerini çürütmek amacıyla çarpıtıcı bir haber yayınladığını duyurdu.

Star'da yer alan o haber için tıklayın

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir