taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3838
6.11135
1317.095
97378.58
228.127

ABD'li Müslüman siyasetçiden İslamofobik paylaşıma tepki

ABD Temsilciler Meclisi'nin ilk kadın Müslüman üyelerinden Rashida Tlaib, kendisi için "Kongreyi havaya uçurabilir." açıklaması yapan Cumhuriyetçi yerel siyasetçiye sert çıktı.

AA | 16.01.2019 - 08:54..
Whatsapp ile paylaş

ABD Temsilciler Meclisi'nin ilk kadın Müslüman üyelerinden Filistin asıllı Rashida Tlaib, kendisi için "Kongreyi havaya uçurabilir." açıklaması yapan Cumhuriyetçi yerel siyasetçiye tepki gösterdi.

ABD'li Müslüman siyasetçiden İslamofobik paylaşıma tepki

İSLAMOFOBİK SÖYLEMLERE DİKKAT ÇEKİLDİ

Tlaib, İslamofobik paylaşımı kamuoyunda yayılan Florida'da görevli Cumhuriyetçi yerel bir siyasetçiye, Twitter hesabından yanıt verdi.

"O TEHLİKELİ BİRİ"

Kendisi hakkında, "O tehlikeli biri, onun Kongreyi havaya uçurması ve şehit olması beni şaşırtmazdı." ifadesini kullanan Cumhuriyetçi belediye komisyon üyesi Anabelle Lima-Taub'a tepki gösteren Tlaib, İslamofobik söylemlere dikkati çekti.

"CUMHURİYETÇİLER BUNUNLA GAYET MUTLU"

Tlaib, Lima-Taub'a hitaben, "Bu nefret içerikli Müslüman karşıtı söylem kendi kendine oluşmuyor, Başkan (Trump), bu söyleme sahip çıktı ve Cumhuriyetçiler de bununla gayet mutlular." açıklamasını yaptı.

Facebook hesabındaki paylaşımını kısa süre sonra silen Lima-Taub ise yerel medyada başlayıp, ulusal medyaya yansıyan paylaşımı nedeniyle kendi partisi dahil birçok kesimden tepki topladı.

ABD'li Müslüman siyasetçiden İslamofobik paylaşıma tepki

İSTİFAYA ÇAĞIRDILAR

Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR) Florida Bölgesi de yazılı bir açıklama yaparak, Anabelle Lima-Taub'u istifaya çağırdı. Ocak ayı başında Kongre'de yemin ederek, resmen görevine başlayan Rashida Tlaib, ABD Başkanı Donald Trump hakkında küfür niteliğinde ifadeler içeren bir açıklama yapmış ve bunun üzerine özellikle Cumhuriyetçi kesimlerin eleştirilerine maruz kalmıştı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir