taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7044
Euro
7.3425
Altın
1677
Borsa
95980.41
Gram Altın
361.903
Bitcoin
46061.85

Abdullah Öcalan Barzani'den destek istedi

Sırrı Süreyya Önder ile Leyla Zana, Abdullah Öcalan'ın yazdığı mektubu Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'ye iletti. Öcalan'ın mektupta Barzani'den çözüm sürecine destek istediği öğrenildi.


Whatsapp ile paylaş

Abdullah Öcalan Barzani'den destek istedi

Abdullah Öcalan Barzani'den destek istedi

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani ile görüştü.

ÖCALAN'DAN BARZANİ'YE MEKTUP

Barzani'nin Selahaddin ilçesindeki konutunda gerçekleşen görüşme ile ilgili IKBY Başkanlığının resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamada, Abdullah Öcalan'ın yazdığı mektubun, Önder ve Zana tarafından Barzani'ye iletildiği belirtildi.

ÖCALAN'IN BARZANİ'YE GÖNDERDİĞİ MEKTUBUN İÇERİĞİ

Açıklamada, söz konusu mektubun içeriği ile ilgili şu bilgiler aktarıldı;

"Mektupta Barzani'ye selam ve saygılarını ileten Öcalan, çözüm sürecine önem verdiğini ve desteklediğini ifade ediyor. Çözüm sürecinin devam etmesi ve başarılı olması için Barzani'nin de desteklerini beklediklerini dile getiriyor. Ayrıca sürecin başarıya ulaşması için Kürt taraflarının da birlikte hareket etmesinin gereklerine vurgu yapıyor." 

Açıklamada, Önder ve Zana ile Barzani arasında bölgedeki gelişmeler ile Kürt sorunu hakkında görüş alışverişi yapıldığı belirtildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir