taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.34605
6.102
1221.4
93616.45
209.774

AB'nin Arakan sessizliği

AP Genel Kurulu'nun açılışında, Irma Kasırga'sında ölenler için saygı duruşunda bulunulurken, Arakan'daki Müslümanlar görmezden gelindi.

11.09.2017 - 20:41..
AB'nin Arakan sessizliği

Fransa'da toplanan Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu'nun açılışında, dünyada son dönemde yaşanan terör saldırıları ve doğal felaketlerde ölenler için saygı duruşunda bulunulurken, Arakanlı Müslümanların yaşadığı şiddetin konuşulmaması dikkat çekti.

DOĞAL AFETTE ÖLENLERE SAYGI DURUŞU

Strazburg kentinde düzenlenen AP Genel Kurulu'nun açılışında konuşan AP Başkanı Antonio Tajani, son zamanlarda dünya genelinde çok sayıda terör saldırısının ve doğal felaketin yaşandığını anımsattı.

AB'nin Arakan sessizliği

Tajani, Genel Kurul'a seslenerek salondakileri, "İspanya'da ve Finlandiya'daki saldırıda hayatını kaybedenler ayrıca ABD ve Karayip adalarında etkili olan doğal afetlerde yaşamını yitirenler için" saygı duruşuna davet etti.

AB'NİN GÜNDEMİNDE ARAKAN YOK

Perşembe günü sona erecek AP Genel Kurulu'nun gündem konuları arasında, Avrupa Birliğinin (AB) durumu, AB üyesi ülkelerdeki kamuya açık alanlarda ücretsiz internet, böcek ilaçlı yumurta krizi, Kuzey Kore'nin nükleer tehdidi, Türkiye ve AB ilişkilerinin geleceği, Venezuela krizi, AB-Hindistan arasında iş birliği ve serbest ticaret anlaşması gibi başlıklar bulunuyor.

Arakanlı Müslümanların mücadelesi sürüyor VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)