taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3367
6.0947
1220.95
94006.47
209.308

Adalet Bakanı Gül: Ezber bozacak delillere ulaştık

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül canlı yayında açıklamalarda bulundu. FETÖ ile mücadeleye ilişkin konuşan Gül, "bilmedim görmedim’ diyenlerin ezberini bozacak delillere ulaşıldı" dedi.

Haber Merkezi | 22.06.2018 - 13:01..

15 Temmuz'dan bu yana FETÖ ile mücadele konusunda sağlam adımlar atan Adalet Bakanlığı'ndan gelinen son noktaya ilişkin açıklama yapıldı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül canlı yayında açıklama yaptı.

Adalet Bakanı Gül: Ezber bozacak delillere ulaştık

"EZBER BOZACAK DELİLLER"

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden sonra darbeyle ilgili Türk yargısı yoğun bir çalışma içine girdi. diyen Bakan Gül "Darbe girişimine tiyatro diyenleri üzecek ve bu işin gerçeğini öğrenmek isteyenler için de çok önemli gelişmelere, Türk yargısı polisimiz bilgilere ulaştılar. Bu hususla ilgili de hem iade dosyasına, hem bu süreçte yargılama, mahkemelerde tiyatro oynayanların da ‘bilmedim görmedim’ diyenlerin de tüm ezberini bozacak ve bunların ne olduğunu herkesin göreceği yeni delillere ulaşıldı, ulaşılıyor." dedi.

"FETÖ'NÜN YAPTIKLARI ORTADA"

Sözlerine bu darbe girişiminin FETÖ tarafından gerçekleştirildiğinin ortada olduğunu gösterdiğini söyleyen Gül şunları söyledi.

"Bu yargılamada bir delil değil, bir çok delil var. Ve bunların hepsi de bu darbenin FETÖ tarafından bizzat yapıldığını, bir darbe olduğunu açıkça göstermektedir. CHP bu işe tiyatro olarak bakmaya devam etsin. Ama Türk yargısı bütün bu delilere ulaşmaya devam ediyor."

"Oldukça ciddi deliler de çıkıyor. Önceden de çok ciddi deliller vardı zaten. Bundan sonra yeni çıkacak yeni delillerle ilgili yargılamalar, delillerin deşifresi devam ediyor, devam edecek. Ama bizim açımızdan da yargılamalarla ilgili çok önemli gelişme oldu diyebiliriz. İlgili makamlarla paylaşılacaktır. Ben Türk yargısına, emniyet ve istihbarat teşkilatımıza gösterdikleri gayret için teşekkür ediyorum."

 

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)