taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6169
Euro
7.2952
Altın
1587.61
Borsa
89643.71
Gram Altın
337.708
Bitcoin
41964.25

Adalet Komisyonu'nda lan gerilimi

TBMM Adalet Komiyonu'na lan gerilimi damga vurdu.


Whatsapp ile paylaş

Adalet Komisyonu'nda lan gerilimi

Adalet Komisyonu'nda lan gerilimi

Özel yetkili mahkemelerin kaldırılması ve soruşturma usullerinde değişiklik de öngören kanun teklifinin görüşüldüğü TBMM Adalet Komiyonu'nda, eski Kültür ve Turizm Bakanı İzmir Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Günay'ın yaptığı konuşmaya AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu tepki gösterdi.

Çavuşoğlu, Günay'a "Sizin bize hakaret etmeye hakkınız yok. Hele sizin hiç yok. AK Parti hükümetinde bakanlık yaptınız. Neden o zaman konuşmadınız şimdi konuşuyorsunuz. Çünkü siz bakanlıktan alındıktan sonra böyle yaptınız beyefendi, sayın bakan.Tercihinizi zamanında yapsaydınız" dedi.

"HALA BAKAN OLSAYDIM, ÇEKETİNİ İLİKLERDİN"

Günay ise, "Evinde internet varsa bak izle. Kendi tercihimi kendim yaptım. İstanbul yağmalanmasına göz yummuş olsaydım, başbakanın 10 kez uyarmamış ve sesimi çıkartmamış olsaydım hala bakandım. Sende çemkirmez, karşımda çeketini iliklerdin karşımda" dedi. Yaşanan sözlü tartışmayı diğer milletvekilleri önledi.

KOMİSYONDA "LAN" GERİLİMİ

Komisyonda, konuşturulmadıklarını ve sözlerinin sürekli kesildiğini iddia eden CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk ile AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer arasında tartışma yaşandı.

Birbirlerine 'Lan' diye hitap eden milletvekilleri yüksek sesle birbirlerine bağırdı ve yerlerinden kalkarak birbirlerine doğru gitmek istedi.Yanlarındaki milletvekilleri ise bu harekete tutarak izin vermedi.

Bu sırada Öztürk, masaya vurunca önündeki pet su şişesi masanın üzerine devrildi.

İkili arasında süren tartışmayı diğer milletvekilleri ayırmaya çalıştı.

Öztürk, Başer'e "Herkes çıksın baş başa kalalım beraber" dedi. Öztürk de bu teklifi kabul etti. Tartışma, milletvekillerini araya girmesi ve komisyona 10 dakika ara vermesiyle sonlandırıldı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir