taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7703
Euro
7.326
Altın
1660.32
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.655
Bitcoin
49414.38

Adapazarı'nda 14 yaşındaki kız çocuğuna tecavüzde karar çıktı

Adapazarı'nda 14 yaşındaki Ö.Ç.'ye yönelik cinsel istismar olayıyla ilgili davada karar çıktı. Tutuklu yargılanan polis müdürü N.Ş.'ye toplam 28 yıl 4 ay hapis cezası verildi.


Whatsapp ile paylaş

Adapazarı'nda 14 yaşındaki kız çocuğuna tecavüzde karar çıktı

Adapazarı'nda 14 yaşındaki kız çocuğuna tecavüzde karar çıktı

Geçtiğimiz yıl meydana gelen, 14 yaşındaki Ö.Ç.'ye yönelik cinsel istismar olayıyla ilgili davaya, Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Olayın ortaya çıkmasının ardından yurt dışına kaçan ve daha sonra yakalanarak cezaevine konulan polis müdürü N.Ş.'nin de mahkemede hazır bulunduğu duruşmada mahkeme heyeti, "Cinsel istismar" suçundan 19 yıl 4 ay, "Kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma" suçundan 9 yıl olmak üzere toplam 28 yıl 4 ay hapis cezası verdi. N.Ş. tutuklanarak Ferizli Cezaevine gönderildi.

"UTANÇ DAVASINA UTANÇ BİR KARAR"

Mahkeme çıkışı mağdure avukatı Harika Günay Karataş yaptığı açıklamada, "34 sanıklı bu dava utanç davası olarak biliniyordu ve utanç bir karar verildi. Sadece yaşı büyük olarak yargılanan emniyet müdürü ceza aldı. Bu cezayı da yeterli bulmuyoruz. Diğer yargılanan çocuklar hükmün açıklamasının geri bırakılması ile hayatlarına devam edecekler. Yapılan sorgulamalar can acıtıcı ve vahimdi aslında. Bugün de bu tip savunmalara devam edildi.

Adapazarı'nda 14 yaşındaki kız çocuğuna tecavüzde karar çıktı

"YAPILAN SAVUNMALAR RIZAYA DAYANDIRILDI"

Rıza gibi bir durum olmamasına rağmen olay sırasında müvekkilimin 15 yaşından küçük olmasına rağmen yapılan savunmalar rızaya dayandırıldı. Devlet eliyle tecavüz bir kez daha aklandı ve aklanmaya devam edecek öyle görülüyor. Tarihin mahkemelerinde yargılanacaktır bu zihniyet öyle tahmin ediyoruz. Fethiye davası N.Ç. davası ve diğer tecavüz davaları çünkü böyle oldu şimdiye kadar mahkeme ile desteklenen meşrulaştırılan erkek egemen ahlakın bugün de burada tecelli ettiğini görüyoruz.

"SUÇLULAR DEVLET ELİYLE SAVUNULDU"

Suçlular devlet eliyle savunuldu. Üzgünüz temyiz edeceğiz." dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir