taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5864
Euro
7.2644
Altın
1619.43
Borsa
88055.59
Gram Altın
343.107
Bitcoin
41995
fuzulev

Adana'da öğrenciler at arabasıyla taşınıyor

Adana'nın merkez Seyhan İlçesi'nde bir grup öğrenci, 4 kilometre uzaklıktaki okullarına at arabasıyla gidip geliyor.


Whatsapp ile paylaş

Adana'da öğrenciler at arabasıyla taşınıyor

Adana'da öğrenciler at arabasıyla taşınıyor

Gülbahçe Mahallesi'nde yaşayan 59 yaşındaki Zahir Alkan, 10 yıl önce evlerine 4 kilometre uzaklıktaki okula çocukları ile onların arkadaşlarını at arabasıyla götürmeye başladı.

AT ARABASIYLA ÖĞRENCİ SERVİSİ

Alkan, o günden bu yana ekonomik durumu iyi olmadığı için servis ücreti ödeyemeyen ailelerin çocuklarını gönüllü olarak okula götürüp getirmeye devam etti. Zahir Alkan, her sabah 06.00'da mahalledeki çocukları toplayıp serbest kıyafet uygulaması olan okula bırakıyor. Bir başka grubu öğlen götüren, sabahçıları da tekrar evlerine bırakan Alkan, akşam da son bıraktıklarını alıyor.

'ARABAMLA ÇALIŞIP GEÇİMİMİ SAĞLIYORUM'

Gün boyu, çocukların etkilenmemesi için üzerini de branda ile kapattığı at arabasıyla servis yapan Zahir Alkan, bunu çocukların eğitimden ve okuldan mahrum kalmamaları için yaptığını söyledi. Zahir Alkan, "Önceleri kendi çocuklarım ile arkadaşlarını okula götürüp getiriyordum. 10 yıldır alışkanlık haline geldi, çocuklar cahil kalmasın, eğitim alsın diye at arabasıyla yoksul çocukların servisini yapıyorum. Boş zamanlarda da arabamla çalışıp geçimimi sağlıyorum" diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir