taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4169
6.1317
1211.195
92915.32
211.213

Adana'da PKK'lılar yolculu otobüse ateş açıp molotof attı

Adana’da PKK'lılar içinde yolcu olan belediye otobüsüne pompalı tüfeklerle ateş açıp molotof Attı. O anlar kameraya kaydedildi.

İHA | 20.11.2015 - 16:13..
Adana'da PKK'lılar yolculu otobüse ateş açıp molotof attı

Adana Seyhan'da geçtiğimiz hafta Pazar günü Diyarbakır Silvan'daki olayları bahane eden PKK'lılar yüzlerini kapatıp ellerine pompalı tüfek ve molotof bombası alarak Şehitler Bulvarı’nı trafiğe kapattı. Bu sırada vatandaşları taşıyan belediye otobüsü bulvara giriş yaptı.

Adana'da PKK'lılar yolculu otobüse ateş açıp molotof attı

YOLCU TAŞIYAN OTOBÜSE ATEŞ AÇTILAR

PKK yandaşları belediye otobüsüne içinde yolcu varken pompalı tüfeklerle ateş açıp durdurdu. Bu sırada otobüste bulunan özellikle kadın yolcular büyük bir korku ve panik yaşadı. PKK yandaşları silahı doğrultup "Aşağı inin" diye bağırırken kadınlarda "Biri geliyor, elinde silah var, ateş ediyorlar" diyerek korku içinde bağırdı.

Adana'da PKK'lılar yolculu otobüse ateş açıp molotof attı VİDEO

KAPILARI AÇILAN OTOBÜSE MOLOTOF ATTILAR

Sürücü bir süre sonra gözü dönmüş PKK’lılardan korkup otobüsün kapılarını açtı. Bunun üzerine yolcular korkudan birbirlerini ezme pahasına otobüsten kaçmaya başladı. Bir kadın ise oturduğu koltukta bir süre sıkışıp kaldı. Bu sırada PKK’lılar otobüse molotof bombası yağdırdı. Yolcular saniyelerle yanmaktan son anda kurtuldu.

GÜVENLİK KAMERASINA YUMRUK

Bu arada bir PKK’lı ise otobüse binerek güvenlik kamerasına yumruk attı. Vatandaşların polise haber vermesiyle kısa sürede olay yerine gelen polis ise hemen TOMA ile otobüsü söndürmeye çalıştı. TOMA kısa sürede otobüsü söndürürken bir taraftan da PKK’lılara müdahale etti. Polis gelince PKK yandaşları ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi. Bu anlar ise otobüsün güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

7 KİŞİ ŞAFAK OPERASYONUYLA YAKALANDI

Polis otobüsün güvenlik kamerasından PKK yandaşlarının kim olduğunu belirledi. Şafak vakti yapılan operasyonda zanlılar evlerinden tek tek gözaltına alındı. Yapılan operasyonda Suriye uyruklu İ.T., C.B., H.B., V.Ş. ve Türk uyruklu A.Ö., M.S. ve K.T. gözaltına alındı. Evlerde yapılan aramalarda 3 ruhsatsız tabanca, 2 pompalı tüfek ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi. Zanlılar sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılardan 1 kişi savcılıktan serbest kalırken 6 kişi tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)