taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7701
Euro
7.3328
Altın
1658.56
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.23
Bitcoin
49057.03

Adana'da yolcu ile otobüs şoförü arasında tehditli kavga

Adana'da bir yolcu otobüsünde engelli yolcu ile şoför arasındaki kart kavgasında, ilginç tehditler dikkat çekti.

DHA |
Whatsapp ile paylaş

Adana'da yolcu ile otobüs şoförü arasında tehditli kavga

adana

Adana'da ücretsiz biniş kartıyla şehir içi yolcu taşımacılığı yapan midibüse binen engelli yolcu ile araç şoförü arasındaki tartışmada bağrışmalar ve tehdit dolu sözler yolcular ve özellikle küçük yaştaki kızlar arasında panik yarattı.

Olay, midibüsteki güvenlik kamerası sayesinde aydınlatıldı. Şehir içi yolcu taşımacılığı yapan 01 J 0030 plakalı midibüs sürücüsü Ali Tosun, dün duraktan araca binen ve ismi belirlenemeyen 60 yaşlarındaki vatandaşın ücretsiz biniş kartını cihaza okuttuktan sonra elinden alarak kontrol etti.

ŞOFÖRLE YOLCU BİRBİRİNE GİRDİ

Midibüsün güvenlik kamerasına yansıyan olaya göre, engelli kartının elinden alınarak kontrol edilmesine sinirlenen yolcu ile şoför Ali Tosun arasında tartışma çıktı. Yolcunun şoförün üzerine yürüyerek tehdit etmesi üzerine taşıtını durdurup yerinden fırlayan şoför Ali Tosun birbirlerinin yakasına yapışınca yolcular paniğe kapıldı, çocuklar çığlık atmaya başladı.

Adana'da yolcu ile otobüs şoförü arasında tehditli kavga İZLE

"SENİN KULAĞINI BURNUNU KESECEĞİM"

Muavin ve yolcuların araya girmesi üzerine şoför, yerine geçerek yoluna devam etti. Ancak yolcu, "Benim elimden kartımı alıyorsun, terbiyesizlik yapma, bana böyle davranamazsın, seni şikayet edeceğim, senin kulağını burnunu keseceğim" diyerek tehditler savurmayı sürdürdü. Şoför de, "Ağzını bozma otur yerine" diye uyardı.

Özel halk otobüsünde seni evinden aldırırım tartışması

"GECE EVİNE GELİR GEBERTİRİM"

Tehditlerin devam etmesi üzerine şoför yolcuya hakaret ederek yerinden fırlayıp üzerine yürüdü. Yolcuların araya girmesiyle bir kez daha yerine geçen şoför, "Seni burada komaya sokarım, seni evinden gece aldırıp gebertirim" diyerek herkesin içinde bağırdı. Kadın yolculara rağmen devam eden karşılıklı tehdit ve küfürleşmeler üzerine bazı yolcular midibüsten indi.

TARTIŞMA ANLARI CEP TELEFONUYLA GÖRÜNTÜLENDİ

Bu arada yaşanan tartışmanın bir bölümünü cep telefonuyla görüntüleyen kadın yolcu da, "Kavga ederek hepimizi tehlikeye sokuyorsunuz. Huzursuzluk çıkartmayın, bizi korkutuyorsunuz" diye tepki gösterdi. Bir kız öğrenci de cep telefonu ile çektiği olay görüntüsünü sosyal medyadan yayınladı.

Adana'da yolcu ile otobüs şoförü arasında tehditli kavga

ŞOFÖR İŞTEN UZAKLAŞTIRILDI

Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı'na da olayla ilgili şikayette bulunduğunu, buradan arayan yetkililerin, midibüsü bağlayıp şoförü uzaklaştıracaklarını söylediğini belirten Başkan Niyazi Göger, "Araç bağlansın, şoför duraktan uzaklaştırılsın. Haklı ile haksızın iyi değerlendirip ona göre karar verilmesini isteriz. Ancak bu arkadaşların evlerine ekmek götürmek için gün boyu çalışmak zorunda kaldığı da unutulmasın" diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir