taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7709
6.3581
1462.62
103972.36
271.389
50479.88

Adıyaman'da bir çift bebeklerini cami avlusuna bıraktı

Gece yarısı cami avlusuna bebeklerini bırakan çift için arama çalışmaları başlatıldı.

İHA | 22.07.2019 - 09:40..
Whatsapp ile paylaş

Adıyaman’da iki aylık bebeklerini camiye bırakan anne ve baba, kameralara yakalandı.

CAMİ AVLUSUNUN KÖŞESİNE BIRAKTILAR

Gece saat 02.00 sularında Kap Camii'ne kucaklarındaki 2 aylık bebekle gelen bir kadın ve erkek, bir süre caminin avlusundaki banklarda oturdu.

Yaklaşık 10 dakika banklarda oturan çift, 2 aylık erkek bebeği sevdi. Güvenlik kameraların yansıyan olayda anne, daha sonra bebeğini cami avlusunun köşesine bıraktı.

Adıyaman'da bir çift bebeklerini cami avlusuna bıraktı ViDEO

DİKKAT ÇEKMEMEK İÇİN ÇIKTILAR

Acımasız anne ve baba, dikkat çekmemek için tek tek avludan çıktı.

SABAH NAMAZINDA FARK EDİLDİ

Sabah namazına gelen cami görevlileri, avluda battaniyeye sarılı bir bebek görünce durumu polise bildirdi.

Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, avluya bırakılan 2 aylık bebeği alarak hastaneye götürdü.

Adıyaman'da bir çift bebeklerini cami avlusuna bıraktı

ARAMA ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

Bebek hastanede bakıma alınırken, polis ekipleri güvenlik kameralarından bebeklerini bırakıp kayıplara karıştıkları belirlenen anne ve babayı yakalamak için çalışma başlattı.

Bebek yoğun bakım ünitesinde VİDEO

ÖLÜMCÜL HASTALIĞI ÇIKTI

Adıyaman’da anne ve babası tarafından cami avlusuna bırakılan 2 aylık bebeğin, ölümcül hasta olduğu ortaya çıktı. Akut böbrek yetmezliği ve septik şok hastalığı olduğu tespit edilen bebek, yoğun bakım ünitesine alındı. Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Doğan, bebeğin sağlık durumu ile ilgili bilgi vererek, "112 Ambulans ekipleri, cami avlusunda buldukları bebeği hastanemize getirdiler. Çocuğun aşırı derece siyonetik ve hipotermisi olduğu için acil serviste değerlendirildi, hayati tehlikesi görülerek yoğun bakıma yatırıldı. Şu anda septik şok ve akut böbrek yetmezliği nedeniyle yoğun bakımda takip ediliyor. Hekim arkadaşlarımız ellerinden geleni yapıyor.

"DURUMU ÇOK İYİ DEĞİL HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR"

Çocuğun iyi olması için, iyileşmesi için yoğun bakımda bütün imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. Ama an itibariyle genel durumu çok iyi değil ve şu an hayati tehlikesi devam ediyor. Daha öncesinde bizde kaydı olmadığı için onu göremiyoruz ama takibi yapılıyor. Gece vakti bırakıldığı için havanın soğukluğuna bağlı hipotermi gelişmiş olabilir, siyonozu da yani oksijen açlığı da bundan olabilir. Şu an takip ediliyor. Şu an akut böbrek yetmezliği durumu da var. Çocuklarda çok hızlı bir şekilde akut böbrek yetmezliğine gidilebiliyor. Elimizden geleni yapacağız çocuğumuzu inşallah iyileştirmeye çalışacağız.” diye konuştu. Bebeğin, tedavisinin ardından aileye geri verilip verilmeyeceği henüz bilinmiyor.

Adıyaman'da bir çift bebeklerini cami avlusuna bıraktı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir