taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5762
Euro
7.2591
Altın
1618.73
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.777
Bitcoin
42312.89
fuzulev

Adıyaman'da sondaj çalışmaları başlayacak

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde petrol rezervinin bulunabileceği potansiyel alanlara yönelik sondaj çalışması yapılacak.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Adıyaman'da sondaj çalışmaları başlayacak

f

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde petrol rezervinin bulunabileceği potansiyel alanlara yönelik sondaj çalışması yapılacak. Ortalama derinliği 3 bin metre olan 10 sondaj çalışması ve her bir sondaj alanında yaklaşık 40 kişiyle petrole ulaşılmaya çalışacak.

PROJE HAZIR

Güney Yıldızı Petrol Üretim, Sondaj Müteahhitlik ve Ticaret AŞ, İR/GYP/658 ruhsat numaralı yaklaşık 7 bin hektarlık sahada petrol aramak için proje hazırladı. Proje tanıtım dosyasında yer alan bilgilere göre, faaliyet sırasında ruhsat alanı içerisinde 10 noktada sondaj çalışması yapılacak.

Söz konusu sahada önceki yıllarda açılmış arama ve üretim petrol kuyularından elde edilen verilere göre petrol rezervinin bulunabileceği potansiyel alanlar tespit edilmişti. Sondaj çalışmaları sonucunda sahadaki petrol rezervleri hakkında daha net bilgi sahibi olunacak. Arama sondaj faaliyetlerinin, ruhsat süresi boyunca sürdürülmesi öngörülüyor.

3 VARDİYA ÇALIŞILACAK

Yapılan sondajların olumlu sonuçlanması durumunda, sahada petrol üretimi için üretim kuyuları açılması planlanıyor. Petrol arama sondajlarında günde 3 vardiya halinde çalışılacak. Her bir sondajda ortalama 3 bin metre derinliğe ulaşılması hedefleniyor. Faaliyet sırasında her bir sondaj alanında yaklaşık olarak 40 kişi çalışacak. İşçi olarak çalışacak personelin bölge halkından seçilmesine özen gösterilecek.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir