Dolar
7.3407
0.0408%
Euro
8.6282
0.145%
Altın
2019.21
-0.4123%
Borsa
1075.52
0%
G. Altın
476.64
-0.378%
Bitcoin
86999.99
-0.1145%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Saçı dökülenlere çok iyi haber!

  Saçı dökülenlere çok iyi haber!
  • 17.01.2013 - 12:34
  Saçı dökülenlere çok iyi haber!

  Saçı dökülenlere çok iyi haber

  İsviçre'de geliştirilen bitkisel kök hücre teknolojisiyle kellik problemini tarihe karıştıran HAIRMAN artık Türkiye'de.

  Saç dökülmesi, modern çağ insanının önemli sorunlarından birisidir. Özellikle erkeklerde saç dökülmesi genetik faktörlere bağlıdır.

  Saç dökülmesinin en büyük sebeplerinden biri de köklerin zayıflaması ve zaman içerisinde ölmesidir. Yapılan klinik araştırmalara göre özellikle ölen köklerde saç çıkışı mümkün değildi ve bu tür vakalarda saç ekiminden başka şans yoktu.Fakat kök hücre konusunda araştırmalar yapan İsviçreli Bilim Adamı Dr. Daniel C. Schmid ve ekibi yaptığı araştırmalar sayesinde saç derisindeki (scalp) hücrelerin sayısını arttırabilecek bir yol buldu.İsveç Yeşil Elması'ndan elde edilen bitkisel kök hücrelerin insan saç derisine uyumlu olduğunu farketti ve ilk testlerini yaptı. Alınan başarılı sonuçların ardından adını Bitkisel Kök Hücre koyduğu formül 2008 yılında Avrupa Kozmetik Birliği tarafından Yılın Aktifi ödülüne layık görüldü.

  Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız

  Aldığı ödülden sonra İsviçre SIB Enstitüsü'nde çalışmalarını geliştiren Dr. Daniel C. Schmid formülünü kozmetik ürünlerde kullanılmasına uygun hale getirerekdünyanın ilk bitkisel kök hücre ürününün temellerini attı. Yapılan ciddi yatırımların sonucu olarak ortaya çıkan HAIRMAN, saç köklerine müdahale edebilen ve kaybedilen saç köklerini sağlıklı hücreleri kopyalayarak boşlukları dolduran bir saç ürünüdür. 

  İsviçre'de Mibelle Biochemistry Laboratuar’ları tarafından geliştirilen Bitkisel Kök Hücre Teknolojisiyle saç dökülmelerine karşı etkili HAIRMAN 2.yılında Türkiye'dekullanıcılarından olumlu geri dönüşler alarak istikrarını sürdürüyor.

  Kullanıcı Sayısı her geçen gün hızla artmakta olan HAIRMAN Markası Yetkilileri kullanıcılarından teşekkür mesajları aldıklarını dile getirdiler. 

  Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız.

  https://www.hairman.com.tr

  Görüş Bildir