taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.051
Euro
6.5529
Altın
1587
Borsa
120791.86
Gram Altın
308.709
Bitcoin
59052.38

UMKE görevlisinin enkaz altındaki bir kadınla konuşması

Elazığ'da, enkaz altında kaldıktan sonra, UMKE görevlisi ile iletişime geçen Azize, ekipler tarafından 17 saat sonra kurtarıldı.

DHA | 25.01.2020 - 13:56..
Whatsapp ile paylaş

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası, enkaz altında kalan vatandaşları kurtarma çalışmaları hız kesmeden devam ederken, göçük altında kalan Azize isimli bir kadın, arama kurtarma ekibi ile telefon bağlantısı ile iletişim kurdu.

''AŞAĞIDAKİ HERKESİN ANNESİ ŞU ANDA SENSİN''

Arama kurtarma ekibi Azize isimli kadına, "Sen bir annesin. Aşağıdaki herkesin şu anda annesi sensin. Bizim tek iletişim kurduğumuz kişi sensin. Tüm güç sende. Sen daha güçlü olacaksın. Ağlamıyorsun sakin olup hepsine destek oluyorsun.'' dedi.

UMKE görevlisinin enkaz altındaki bir kadınla konuşması ViDEO

''HEPSİNİ KONUŞTUR, KİMSE UYUMASIN''

UMKE görevlisi enkaz altındaki kadına sakin olması gerektiğini ve enkaz altında bulunan diğer yakınlarına da seslenerek onları uyanık tutması gerektiğini belirterek, "Telefonunun şarjı bitmesin. Telefonunu kendinden uzak tutma. Eşin konuşuyor mu? Konuşabilen herkese seslen. Hepsini konuştur. Hiçkimse uyumasın. Herhangi birinin sesi kesildiği zaman hemen bize seslen biz yukarıdayız. Burnunuzdan nefes alın ağızınızdan verin. Korkacak birşey yok hepimiz yukarıdayız sakin olun.'' dedi.

UMKE görevlisinin enkaz altındaki bir kadınla konuşması

UMKE görevlisinin enkaz altındaki bir kadınla konuşması

UMKE görevlisinin enkaz altındaki bir kadınla konuşması

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir