taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.655
6.3536
1425.3
101849.19
259.163

Afrin'de YPG'nin beton fabrikası bulundu

Mehmetçik tarafından bulunan beton fabrikası, YPG'nin proje terör örgütü olduğunu da ortaya koydu.

AA | 29.03.2018 - 09:59..
Whatsapp ile paylaş
Afrin'de YPG'nin beton fabrikası bulundu

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından hudutlarla bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak için 20 Ocak Cumartesi günü saat 17.00'de başlatılan "Zeytin Dalı Harekatı" sürüyor.

Harekat kapsamında Afrin'i terör örgütü üyelerinden temizleyen Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları, ilçe merkezinde teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcıları da imha ediyor.

BETON FABRİKASI

Mehmetçik, aramalar sırasında, teröristlerce açılan tünelleri ve kullanılan binaları da ortaya çıkardı. Bu kapsamda teröristlerce tünel ve mevzi yapımında kullanılan beton blokların üretildiği tesis bulundu.

Afrin'de YPG'nin beton fabrikası bulundu FOTO GALERİ

Afrin'de YPG'nin beton fabrikası bulundu ViDEO

Afrin'de YPG'nin beton fabrikası bulundu

TÜNEL VE MEVZİ YAPIMI

Hazır kalıpların bulunduğu alanda teröristlerin, kalıplara beton dökerek imal ettikleri blokları, tünel ve mevzi yapımında kullandığı belirlendi.

İHA'LARA KARŞI ATEŞE VERDİLER

Alanda teröristlerce yakılan iş makineleri de dikkati çekerken, araçların, insansız hava araçlarının görüntü almasını engellemek için teröristlerce yakıldığı öğrenildi.

Proje terör örgütü nedir

Afrin'de YPG'nin beton fabrikası bulundu

30 METRELİK TÜNEL

Aramalarda ayrıca Afrin merkezde, teröristlerin mevzi olarak kullandığı iki binayı yer altından bağlayan tünel de ortaya çıkarıldı. Teröristlerin, kent merkezindeki yaklaşık 30 metre uzunluğundaki tüneli, kazdıkları geniş çukura yerleştirdikleri beton bloklardan inşa ettiği belirlendi.

Güvenlik güçleri ele geçirilen tünelde de mayın araması yaptı.

Afrin'de YPG'nin beton fabrikası bulundu

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir