taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6959
Euro
7.3477
Altın
1593.75
Borsa
89615.69
Gram Altın
343.089
Bitcoin
44549.38

Ahmet Davuoğlu'ndan 23 Nisan mesajı

Başbakan Davutoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

İHA |
Whatsapp ile paylaş

Ahmet Davuoğlu'ndan 23 Nisan mesajı

Ahmet Davuoğlu'ndan 23 Nisan mesajı

Türk milletinin tarihinin en sıkıntılı dönemini 20. yüzyılın ilk çeyreğinde geçirdiğini anımsatan Başbakan Davutoğlu mesajında, "Bağımsızlık ve hürriyetimize kasteden düşmanlar, milletimizi tarihin bir öznesi olmaktan çıkartmak istemişlerdir" dedi.

"AŞAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR ENGEL YOKTUR"

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 95 yıl önce bugün Ankara’da açılmasının tarihte önemli bir dönüm noktası teşkil ettiğini belirten Davutoğlu, TBMM’nin açıldığı 23 Nisan’ın milletin istiklal uğrundaki kararlılığını ve istikbale ilişkin umudunu paylaştığı gün olduğunu vurguladı. Genç, yaşlı, kadın, erkek bütün eşhasıyla omuz omuza veren milletin, hürriyet ve bağımsızlığına kasteden düşmanlara karşı destansı bir mücadele verdiğine dikkat çeken Davutoğlu, "Müstevlilerden aman dilenmeden kıt imkanlarla şeref ve haysiyetini koruyan milletimiz, elde ettiği zaferle al bayrağımızı özgürce göndere çekmeyi başarmıştır. 23 Nisan 1920 ruhuyla çözemeyeceğimiz hiçbir sorun, aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Tarihimiz bu konuda çok sayıda örnekle doludur" ifadelerini kullandı.

HÜKÜMET OLARAK EN BÜYÜK ARZUMUZ

23 Nisan’ın aynı zamanda, geleceğin güvencesi olarak görülen, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin devredileceği çocukların da bayramı olduğunu belirten Davutoğlu, şunları kaydetti: "İstiklal Savaşımızın lideri, Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal tarafından çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan’ın bu açıdan da ayrı bir manası vardır. Daha özgür, daha aydınlık, daha huzurlu ve daha mutlu bir gelecek idealini temsilen, bugün aynı zamanda Çocuk Bayramı olarak ilan edilmiştir. Hükümet olarak en büyük arzumuz, çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı ortamlarda, iyi eğitim alarak, topluma ve insanlığa yararlı özgür bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Yarınlarda ülkemizin sorumluluğunu devredeceğimiz çocuklarımızın milli ideallerimize sarılmaları, manevi değerlerimizle donanmaları, ve dünyaya açık olarak yetişmeleri en büyük arzumuzdur.

TÜM MİLLETİMİZİN BAYRAMLARINI EN SAMİMİ DUYGULARLA KUTLUYORUM

Bu inanç ve düşüncelerle 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bizlere bağımsız ve hür bir ülke bırakan Birinci Meclisimizin cesur ve fedakar üyelerini saygı ve şükranla anıyorum. İstiklal mücadelesinde özveriyle görev almış Anadolu’nun her bir evladına rahmet diliyorum. Bu anlamlı günde coşkumuz ve neşemizi artıran değerli evlatlarımızın ve tüm milletimizin bayramlarını en samimi duygularla kutluyorum."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir