taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5722
Euro
7.2469
Altın
1616.6
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.316
Bitcoin
42245.03
fuzulev

Ahmet Taşgetiren: Ah Tayyip Erdoğan ah

Ahmet Taşgetiren, Başbakan Erdoğan'ın Cemaat'e yönelik hoşgörülü davranmasına rağmen defalarca sırtından vurulduğunu yazdı.


Whatsapp ile paylaş

Ahmet Taşgetiren: Ah Tayyip Erdoğan ah

Ahmet Taşgetiren: Ah Tayyip Erdoğan ah

Star yazarı Ahmet Taşgetiren, "Ah Tayyip Erdoğan Ah" başlığını taşıyan köşe yazısında, Başbakan Erdoğan'ın hükümetleri döneminde çeşitli görevlere taşıdığı isimlerden yediği "dost kazıklarını" kaleme aldı. 

Taşgetiren, Başbakan Erdoğan'ın, Ertuğrul Günay'dan Abdüllatif Şener'e ve Erkan Mumcu'ya kadar birçok ismi siyaset sahnesinde bakanlığa kadar getirdiğini ancak buna rağmen görevi biten bu isimlerin hemen saldırıya geçtiğini de yazısına ekledi. Taşgetiren ayrıca, özellikle Gülen Cemaati'ne yönelik Erdoğan'ın ne kadar tolere edici davrandığını da ilginç bir örnekle anlattı.

SADULLAH ERGİN'İN CEMAAT UYARISI

Buna göre dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin HSYK yapılanması konusunda Erdoğan'ı uyardı ve 13 ismin Cemaat'ten olduğunu iletti Başbakan Erdoğan ise Ergin'in bu uyarısına şöyle yanıt verdi: "Olsun varsın canım, nasıl olsa hepsi alnı secdeye gelen insan değil mi?"

Taşgetiren, bu örneği verdikten sonra Başbakan'ın nasıl sırtından vurulduğunu yazdı. İşte o yazının bazı bölümleri:

"Ne demişsiniz zamanın Adalet Bakanı Sadullah Ergin önünüze HSYK yapılanmasını getirdiğinde ve “Başbakanım, 21 kişinin 13’ü Cemaatten, bir problem olmasın?” dediğinde? “Olsun varsın canım, nasıl olsa hepsi alnı secdeye gelen insan değil mi?” Ne diyeceksin yarın Allah’ın huzuruna vardığında? “Ben alnı secdeye gelenlere güvendiğim için vuruldum!” mu?

Ah Tayyip Erdoğan. TÜBİTAK’ta nasıl varlar? Emniyet’te nasıl varlar? Üniversitelerin boy salması hangi iklimle? TİB’de nasıl varlar? Yargıda nasıl varlar? Bazı sınavlarla ilgili iddiaları, istifhamları ciddiye almamışsınızdır mutlaka.

Ah Tayyip Erdoğan, iyiliklerinin sana karşı kullanılacağını düşünür müydün?"

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir