taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7447
Euro
7.295
Altın
1619.51
Borsa
89552.61
Gram Altın
351.112
Bitcoin
46141.77

Ahmet Türk'ten seçim barajı açıklaması

Mardin Büyükşehir Eş Başkanı Türk, 2015 genel seçimlerine ilişkin yaptığı açıklamada, "Baraja takılırsak, bizler de kendi kaderimizi kendimiz tayin ederiz." dedi.


Whatsapp ile paylaş

Ahmet Türk'ten seçim barajı açıklaması

öğretmen

Mardin Büyükşehir Eş Başkanı Ahmet Türk, Türkiye'deki 2015 genel seçimleri faaliyetleri kapsamında Almanya'da konuşma yaptı. Türk, yaklaşan seçimler için "Seçim barajına takılıp seçilmezsek de bu vebal devletindir. Bizler de kendi kaderimizi kendimiz tayin ederiz. Bundan sonrasını devlet düşünsün" dedi.

"TBMM'YE GİREMEZSEK ONLAR DÜŞÜNSÜN"

Ahmet Türk konuşmasında, "Seçimlere senelerdir yüzde 10 barajından dolayı bağımsız adaylarla girdik. 7 Haziran seçimleri sonrası barajı aşamazsak ve TBMM'ye giremezsek onlar düşünsünler. SHP zamanında (1991) zor girişimler sonucu grup olarak hazırladığımız Doğu Ve Güneydoğu Anadolu Raporu diye bilinen 'Kürt Raporu'ndan örnek verseler de, bu raporu bir türlü geliştiremediler. Zaten CHP bizimle seçim ittifakından kaçıyor" ifadelerine yer verdi.

"BARAJA TAKILIRSAK VEBALİ DEVLETİNDİR"

Hükümeti de eleştiren Ahmet Türk, "Bizden adeta 'çözüm süreci' adına sadakat bekliyorlar. Demokrasiye inanıyorlarsa önce barajı düşürsünler. Yoksa seçim barajını her türden demokratik girişimlerimizle zorlayacağız" dedi ve ekledi; "Halkların kurtuluşu için silah artık yalnız başına yetmiyor. Bunun yanı sıra siyasetin kapısını aralamamız gerek. Savaşta kazandıklarınızı siyaset masasında yitirebilirsiniz. Türkiye halkına karşı duyduğumuz sorumluluğun gereği HDP olarak seçimlere gireceğiz. Bunca direnişe ve bedele rağmen barajı geçmezsek bu şehitlerimize yapılmış bir hakaret olarak alnımızda kara leke olarak duracaktır. Seçim barajına takılıp seçilmezsek de bu vebal devletindir. Bizler de kendi kaderimizi kendimiz tayin ederiz. Bundan sonrasını devlet düşünsün"

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir