taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7727
Euro
7.333
Altın
1657.99
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.541
Bitcoin
49232.62

Aile Bakanı Ayşenur İslam: Çocuk geldiğinde hamileymiş

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, 15 yaşındaki bir çocuğun Bahçelievler Yetiştirme Yurdu'nda tecavüze uğradığı iddialarını yalanlayarak, 'Çocuk bize hamile olarak gelmiş' dedi.


Whatsapp ile paylaş

Aile Bakanı Ayşenur İslam: Çocuk geldiğinde hamileymiş

Aile Bakanı Ayşenur İslam: Çocuk geldiğinde hamileymiş

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, bir gazetede yer alan "devlet koruması altında bulunan 15 yaşındaki K.D. hamile kaldığı” yönündeki haberlerle ilgili gazetecilerin sorularını cevapladı.

'ÇOCUK BİZE HAMİLE OLARAK GELMİŞ'

Bakan Ayşenur İslam, çocuk ve ailesinin Arnavutköy Çocuk Büro Amirliği’ne başvurarak çocuğun cinsel istismara uğradığı ihbarını yaptıklarını söyledi. Mahkeme süreci devam ederken çocuğun rahatsızlandığını ve doğal yollarla bebeğin düştüğünü anlatan İslam "Yurtta bir tecavüz söz konusu değil. Çocuk bize hamile olarak gelmiş" dedi.

ÇOCUĞUN KİMLİĞİNİN DEŞİFRE EDİLMEMESİNİ İSTEDİ

Ailenin bakanlıktan yardım istediğini belirten İslam; "Müracaat edildiğinde çocuk tecavüze uğramış ve hamile. Ailenin müracaatından sonra biz korumaya alıyoruz" diye konuştu. Bakan Ayşenur İslam, K.D.'ye psikolojik yardım, eğitim yardımı ve ailesine destek vereceklerini vurguladı. İslam, başarılı bir öğrenci olan çocuğun durumunun şu anda çok iyi olduğunu dile getirdi. Gazetecilerden de ricada bulunan Bakan İslam, çocuğun kimliğinin deşifre edilmemesini istedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir