taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.655
6.3536
1425.3
101849.19
259.163

AK Parti'den istifa eden vekiller BBP yolunda

BBP Lideri Destici, AK Parti'den istifa eden Hakan Şükür, Ertuğrul Günay ve İdris Bal ile görüştüklerini doğruladı.

23.01.2014 - 13:58..
Whatsapp ile paylaş
AK Parti'den istifa eden vekiller BBP yolunda

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partilerinden istifa eden milletvekilleriyle görüştüklerini doğrularken, ilerleyen zamanlarda bu konuyla ilgili gelişmelerin olabileceğini söyledi.

'HEPSİ GEÇECEK'

Eskişehir'de partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan Destici, bir gazetecinin "AK Parti'den istifa eden milletvekillerinin BBP'ye geçeceği iddiaları var. Bu konuyla ilgili ne söylemek istersiniz?" sorusuna, "Hepsi geçecek" diyerek esprili bir yanıt verdi.

AK Parti'den istifa eden vekiller BBP yolunda

'AK PARTİ'DEN YA DA MHP'DEN İSTİFA EDEN ARKADAŞLARLA GÖRÜŞÜYORUZ'

Mustafa Destici, açıklamasında, "Türkiye'de özellikle yerel seçimlerden sonra, tabii yerel seçimlerin sonucuna göre Türkiye çok büyük bir ihtimalle erken bir genel seçim yaşanacak. Gidişat bu şekilde devam ederse bu görüntü var şu anda. Tabii ona yönelik pek çok çevrenin birtakım hazırlıkları var. Ankara bu anlamda çok hareketli. Ankara kulislerinde bunlar görüşülüyor. Bizim de görüştüklerimiz, konuştuklarımız var. Bu anlamda biz AK Parti'den istifa eden ya da Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifa eden arkadaşlarla da görüşüyoruz. İşin açıkçası hepsini de BBP'de görmek isteriz" dedi.

'BAZI GELİŞMELER YAŞANABİLİR'

Destici, sözlerine "Önümüzdeki günlerde bazı gelişmeler yaşanabilir. Tabii ben kesinleşmeden hiçbir konuyu basınla paylaşmam doğru olmaz diye düşünüyorum ama şu bir gerçek; alternatif Büyük Birlik Partisi, toparlanma adresi de BBP'dir" ifadelerini de ekledi.

AK PARTİ'DEN İSTİFA EDEN İSİMLER

Cemaat ile yakınlığı gerekçesiyle AK Parti'den istifa eden üç milletvekili ise; Hakan Şükür, Ertuğrul Günay ve İdris Bal'dı. Günay ve Bal, ihraç edilmek üzere parti disiplin kuruluna gönderilmelerinin ardından istifa etmişti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir