taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7326
Euro
7.2954
Altın
1614.99
Borsa
89552.61
Gram Altın
349.831
Bitcoin
45686.83

AK Parti'den Sarıgül'e afiş cevabı

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Mustafa Sarıgül'ün "afişlerimizi kesiyorlar" iddiasına cevap verdi.


Whatsapp ile paylaş

AK Parti'den Sarıgül'e afiş cevabı

AK Parti'den Sarıgül'e afiş cevabı

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, bir süredir afişlerinin indirilmesinden ve bayraklarının kesilmesinden şikayet eden ve engellenmeye çalışıldığını söyleyen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ün iddialarını yalanladı.

"BİZİM AFİŞLERİMİZİ KESENLERİN ARACI SARIGL'ÜN OĞLUNA AİT"

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, konuyla ilgili açıklamasında, "Mustafa Bey'in iddiaları kesinlikle gerçeği yansıtmıyor. Aksine, bahsettiği saldırıları kendisi ve partisine yakın kişiler yapıyor. Sarıgül'ün ifade ettiği Şişli'de bayrakların kesilmesi hadisesi, tamamen İstanbul Valiliği'nin kararıyla İBB'nin ana arterler üzerinde asılan bütün afişleri kaldırmasıyla ilgili. Bu bizim için de geçerli diğer partiler için de. Orada bizim adayımız Mukadder Başeğmez'in de afişleri aynı şekilde kaldırılmıştır. Geçtiğimiz hafta ise Bakırköy'de bir hadise yaşandı. Bizim adayımızın pankartları, afişleri birileri tarafından kesildi, indirildi. Bu işi yapanlar yakalandı. İfadeleri karakolda tutanağa geçti. Bizim afişlerimizi kesenlerin aracı Sayın Sarıgül'ün oğluna ait ve araçta bulunanlar Sarıgül'ün oğlunun villasında çalışan iki kişi. Bu polis tutanaklarıyla tespit edilmiş, karakolda zabıtlara geçmiş bir şey. İlçe Başkanlığımız ve Belediye Başkan adayımız da davayı takip edecekler" dedi.

"PANKART KESME GİBİ BİR ALIŞKANLIĞIMIZ YOK"

Sarıgül'ün süreç yaklaştıkça sahayı provoke edici tutumlar sergilemeye başladığını ancak bunun sonucu etkileyecek bir tarafı olmayacağını ifade eden Babuşcu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bize bu anlamda yapılan birçok saldırı var. Gaziosmanpaşa, Beşiktaş, Esenyurt ve daha birçok ilçemizde bunları yaşıyoruz. Araçlarımıza zarar veriliyor, bayraklarımız kesiliyor, seçim koordinasyon merkezlerimizin camları kırılıyor. Biz bu olayları provokatif bir malzeme olarak kullanmadık, kullanmayacağız. Biz, projeleri ve şehircilik vizyonumuzu yarıştırmak istiyoruz. Pankart kesme, afiş indirme gibi bir alışkanlığımız yok. Bu, Mustafa Bey'in üslubu ve tarzına uygundur

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir