taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.498

Otel odasında intihar eden Alara'nın ilginç hikayesi

Ankara'da gezi sırasında hocasının odasında intihar ettiği iddia edilen Başak Alara Karademir, kadınların omuzunda son yolculuğuna uğurlandı.

İHA | 02.04.2018 - 11:09..

Özel bir üniversitede hukuk fakültesinde okuyan 20 yaşındaki Başak Alara Karademir’in okulunun Ankara’ya düzenlediği gezide, hocası Atilla Gündüz’ün otel odasında intihar ettiği iddiasına dair soruşturma sürerken, Karademir’in geçtiğimiz gün beyin ölümü gerçekleşti.

Hayatını kaybeden Başak Alara Karademir için Halkalı Çetinsaya Camii’nde dün öğle namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi.

Otel odasında intihar eden Alara'nın ilginç hikayesi

GENÇ KIZ ANNEANNESİNE KIZGIN DEĞİLDİ

Cenazeye 2006 yılında Alara’nın anne ve babasını öldürerek müebbet hapse mahkum edilen anneanne Hayriye Gündüz de katıldı.

Genç kızın ve ailesinin, anne ve babasının ölümünün bir kaza olduğunu düşünmesi nedeniyle anneannesine kızgın olmadığı, hatta anneannesinin hukuk mücadelesinin hukuk okumaya yönelttiği öğrenildi.

Anneanne Hayriye Gündüz ve dede Recep Gündüz uzun süre tabutun başından ayrılmayarak gözyaşı döktü.

Otel odasında intihar eden Alara'nın ilginç hikayesi

KADINLARIN OMUZUNDA UĞURLANDI

Kadın şiddeti konusunda iyi bir aktivist olduğu öğrenilen Alara’nın cenazesi, kadınların omuzunda cenaze arabasına taşınarak, defnedilmek üzere Bağcılar Küçükhalkalı Mezarlığı’na götürüldü.

Otel odasında intihar eden Alara'nın ilginç hikayesi

"İNTİHAR ETTİĞİNİ AKLIMIZDAN BİLE GEÇİREMİYORUZ"

Alara’nın okul arkadaşı Özgür Genç, “Alara’nın okul arkadaşıyım. Biz, kamuoyunun bu olaya sahip çıkması gerekiyordu. Bu olayın bir an önce aydınlatılması gerektiğini düşünüyorum. Biz arkadaşları olarak, çevresi olarak intihar ettiğini aklımızdan bile geçiremiyoruz. Geçirmek istemiyoruz. İnsanların da biran önce bu olaya el atıp bunu araştırması gerektiğini düşünüyoruz.” diye konuştu.

Otel odasında intihar eden Alara'nın ilginç hikayesi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)