taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3238
6.04085
1325.955
102494.03
227.068

Albayrak: Şerefsiz terör örgütlerinin propagandası

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin DAEŞ terör örgütüyle ilişkilendirilmesini sert bir dille eleştirdi.

İHA | 03.03.2016 - 23:32..
Whatsapp ile paylaş

2016 Yılı Bütçe Kanun Tasarısı görüşmelerinde milletvekillerinin sorularına cevap veren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, bor madenlerinin özelleştirilmesinin gündemlerinde olmadığını açıkladı.

Albayrak: Şerefsiz terör örgütlerinin propagandası

Albayrak: Şerefsiz terör örgütlerinin propagandası İZLE

"BOR MADENLERİ ÖZELLEŞTİRİLMEYECEK"

Türkiye’de bor madenlerinin özelleştirileceği yönündeki iddialara cevap veren Bakan Albayrak, “Dünyadaki bor tüketiminin yüzde 85’i cam, seramik, tarım, temizlik sektöründe kullanılıyor. 110 ülkeye, 400’den fazla kuruma, müşteriye biz bor ihraç ediyoruz. Türkiye’de bor madenlerinin özelleştirilmesiyle ilgili bir gündemimiz de yok, herkes müsterih olsun, yerli olarak üretmeye devam edeceğiz. Bor Enstitüsü ve Eti Maden. Bir ürünün sizde olması değil, o ürünün geliştirilmesidir önemli olan. Bor Enstitüsü de bunu yapıyor. Piyasa ve pazarı belirlemek, AR-GE’yi, teknolojik yatırım geliştirmektir önemli olan. Türkiye buna yatırım yapıyor, buna yapmaya da devam edecek. Belirleme noktasında katma değeri yüksek, kâr marjı yüksek ürünlere döndürme, basit bir camdan, savunma sanayi, endüstriyel anlamda otomotiv endüstrisinde katma değerli ürünleri yapmaya devam edecek” dedi.

Albayrak: Şerefsiz terör örgütlerinin propagandası

"BU STATÜKOCU, YASAKÇI ZİHNİYETTİR"

Dünyada 100’den fazla inşaat halinde nükleer santral olduğunu, İngiltere dahil, Avrupa’nın birçok ülkesinin nükleer santral inşa ettiklerini kaydeden Bakan Albayrak, “Bugün deniyor ‘Fukuşima’ deniliyor. Fukuşima’da kaza oldu, sonra? Japonya bütün santralleri kapadı. Aralık ayı itibarıyla durdurduğu santrallerin hepsini tekrar faaliyete geçirip elektrik üretimine devam ediyor. İsveç yüzde 40’tan fazla elektrik üretimini nükleerden, Finlandiya yüzde 35’ten fazlasını nükleerden, Fransa yüzde 70’ten fazlasını nükleer elektrik enerjisiyle üretiyor. Türkiye’de o olmasın, bu olmasın. Rüzgar yapmayalım, kuş yollarına; güneş yapmayalım, bilmem nereye, hidroelektrik yapmayalım… O zaman bütün bu ışıkları söndürelim, Genel Kurulu bir tane ampulle ışıklandıralım, gaz lambasıyla… Hem muasır medeniyet seviyesine çıkmamızı her dem dile getirecek birileri hem de ‘muasır medeniyetin yaptığı santralleri, nükleer santralleri, enerji santrallerini biz yapalım’ dediğimiz zaman karşı çıkacaksınız. Bu statükocu, yasakçı zihniyettir” diye konuştu.

Albayrak: Şerefsiz terör örgütlerinin propagandası

"PARALEL YAPI BAŞTA OLMAK, ÜZERE ŞEREFSİZ ÖRGÜTLERİN PROPAGANDASI"

Muhalefet milletvekillerinin, Türkiye’nin terör örgütü DEAŞ ile ticaret yaptığı yönündeki iddialarına cevap veren Bakan Albayrak, “Türkiye Cumhuriyeti devletinin dünyada ilk terör örgütü ilan ettiği DAEŞ örgütüyle ticaret ilişkisi içerisinde bulunduğu iddiası bu ülkeye ihanet içerisinde olan paralel başta olmak üzere şerefsiz örgütlerin propagandasıdır. Bu propagandayı bu çatı altında dillendirip Türkiye Cumhuriyeti devletini terör örgütüyle ilişkilendirmek en ufak tabirle acziyettir” şeklinde konuştu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir