taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4695
Euro
7.1862
Altın
1629.13
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.344
Bitcoin
38291.71

Ali Babacan: Türkiye'nin görüşleri kabul gördü

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Sydney'de yapılan G20 toplantısında verimli görüşmelerde bulunduklarını belirterek, "Türkiye'nin görüşleri kabul gördü" dedi.

23.02.2014 - 16:24..
Whatsapp ile paylaş

Ali Babacan: Türkiye'nin görüşleri kabul gördü

Başbakan Yardımcısı Ali BabacanAvustralya'nın Sydney kentinde yapılan G20 maliye bakanları ve merkez bankaları başkanları toplantısının ardından Türk basın mensupları ile bir araya geldi. 

TOPLANTILAR VERİMLİ GEÇTİ

G20 toplantısının oldukça yoğun geçtiğini belirten Babacan, tüm ülkelerin katıldığı toplantılarda, küresel ekonominin gidişatını ele aldıklarını söyledi. Birçok ülkenin bakanları ve merkez bankası başkanları ile gerçekleştirdikleri ikili görüşmelerde Türkiye’deki gelişmeleri anlatarak görüş alışverişinde bulunduklarını anlatan Babacan, toplantıların genel anlamda oldukça verimli geçtiğinin altını çizdi.

GÖRÜŞLER TOPLANTILARDA KABUL GÖRDÜ

G20 toplantılarında, herkesin bir masa etrafında birbirleriyle rahat konuşabilmesini sağlandığına işaret eden Babacan, Türkiye’nin görüşlerinin toplantılarda kabul gördüğünü söyledi.

''HERKES ATTIĞI ADIMA DİKKAT ETMEK ZORUNDA''

Babacan, şöyle devam etti: "Herkes attığı adıma dikkat etmek zorunda. Kuşkusuz herkes kendi ülkesini düşünecek ancak özellikle büyük ülkelerin, atılan adımların diğer ülkelere olası etkisini de dikkate alması lazım. Her ülke kendi ev ödevini yapacak. Dışarıda olup bitenler kuşkusuz ülkeleri etkiler ama öncelikle her ülkenin kendi ekonomisini güçlendirmesi lazım. Yapısal reformlarını yapması lazım.''  

''ÜLKELER BİRBİRLERİNE SON DERECE BAĞIMLI''

''Dışarıdan gelebilecek farklı dalgalara da herkesin hazır olması lazım, çünkü artık ülkeler birbirleri ile entegre olmuş. Ülkeler birbirlerine son derece bağımlı, dolayısıyla dışarıda olup bitenleri dikkate almak lazım, ama öncelikle herkesin kendi eksiklerini gidermek için bir çaba içinde olması lazım."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir