taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5667
Euro
7.257
Altın
1617.17
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.497
Bitcoin
42724.59
fuzulev

Ali İsmail Korkmaz davası duruşmasında arbede çıktı

Ali İsmail Korkmaz davasının tutuklu 5 sanığı adliyeye getirildi, mahkemede arbede çıktı.


Whatsapp ile paylaş

Ali İsmail Korkmaz davası duruşmasında arbede çıktı

Ali İsmail Korkmaz davası duruşmasında arbede çıktı

Kayseri'de, eski adliye binasında görülecek olan dava öncesinde, arama noktalarından geçmek isteyen ve davaya müdahil olmak isteyen avukatlar ile polis arasında tartışma çıktı. Tartışmanın yatışması sonrasında, Ali İsmail Korkmaz davasının tutuklu 5 sanığı cezaevi aracı ile eski adliye binasının arka kapısına getirildi.

MAHKEME SALONUNDA ARBEDE

Sanıklar, jandarma ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri çerçevesinde içeriye alındı. Salonda silahlı bir sivil yakalandı, arbede çıktı. Silahlı şahsın duruşmayı sivil izleyen bir uzman çavuş olduğu öğrenildi. Arbede sonrası Korkmaz'ın ablası baygınlık geçirdi. Yakalanan silahlı sivil milletvekili koruması olduğunu söyledi, vekiller inkar etti. Silahlı olduğu için ifadesi alınan şahıs, sanık Mevlüt Saldoğan'ın yakını olduğunu belirtti.

Ali İsmail Korkmaz davası duruşmasında arbede çıktı

''ALİ'NİN KATİLİ AKP'NİN POLİSİ''

Öte yandan, Eskişehir'de geçen yıl 2 Haziran'daki Gezi Parkı protestoları sırasında uğradığı saldırı sonucunda 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın ölümü ile ilgili 5'i tutuklu 8 sanığın, Kayseri'de yapılacak olan ilk duruşmasını izleyecek olanlar Eskişehir'den 9 otobüsle Kayseri'ye hareket etti. Otobüsler polis tarafından didik didik arandı. 

Ali İsmail Korkmaz davası duruşmasında arbede çıktı

Çeşitli odalar, sendikalar ve demokratik kitle örgütü üyesi yaklaşık 300 kişi dün akşam saat 22.00 sıralarında Eskibağlar Mahallesi Espark Alışveriş Merkezi önünde toplandı. Kalabalık sık sık 'Ali İsmail Korkmaz onurumuzdur', 'Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür', 'Ali'nin katili AKP'nin polisi' şeklinde slogan attı.

'DAVASINI KAYSERİ'YE KAÇIRDILAR'

Duruşmayı izlemek amacıyla Kayseri'ye giden grupta yer alan Öğrenci Kolektif üyesi Hazal Öztürk, "Ali İsmail Korkmaz'ın davasını Kayseri'ye kaçırdılar, duruşmasını da parçaladılar. Eskişehir'de kaybettiğimiz arkadaşımızın davası için Kayseri'ye gidiyoruz. Orada olacağız. Güvenlik önlemlerinin alındığının haberini aldık. Ama bu durumlar bizi yıldıramaz. Biz Ali İsmail'in sıra arkadaşlarıyız. Bu yolda beraber yürüdük. Hukuksuzluğun önüne geçmeye çalışacağız. Bu sebeple Kayseri'de Ali'nin davasının görüleceği adliyenin önünde olacağız" dedi. Kalabalık yanlarında getirdikleri çeşitli yazıların olduğu dövizlerle birlikte kendileri bekleyen otobüslere bindi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir