taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Ali İsmail Korkmaz davasına silahla girildi iddiası

Mahkemeye silahla girildiği iddiasıyla ilgili Kayseri Valiliği'nden açıklama geldi.


Whatsapp ile paylaş

Ali İsmail Korkmaz davasına silahla girildi iddiası

Ali İsmail Korkmaz davasına silahla girildi iddiası

Kayseri Valiliği, Gezi Parkı odaklı eylemde darbedilerek hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz ile ilgili davada, bir kişinin duruşma salonuna silahıyla girdiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Valilik basın bürosundan yapılan açıklamada, bugün 09.15'te başlayan davanın görüldüğü duruşma salonunda bir şahsın silahıyla bulunduğu bilgisinin alınması üzerine inceleme yapıldığı, söz konusu kişinin tutuklu polis memurunun yakını olan ve halen uzman çavuş olarak görev yapan, izinli olduğu dönemde duruşmayı izlemeye gelen İ.K. olduğunun tespit edildiği belirtildi.

"AVUKAT TELEFONU SİLAH ZANNETMİŞ"

İçeride duruşmayı takip eden bir kadın avukatın, şahsın üzerinde bulunan cep telefonuna kıyafetinin üzerinden dokunarak silah olduğunu zannetmesinden sonra İ.K'nin polis ve avukatlar nezaretinde derhal duruşma salonundan çıkartılarak yan tarafta bulunan odada üst aramasından geçiridiğine işaret edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Adı geçen kişinin üzerinden silah çıkmamıştır. Kendisine zati tabancasının nerede olduğu sorularak, ev adresinde olduğunu ifade etmesi üzerine yapılan aramada silahın evinde olduğu tespit edilmiştir. Silahlı olarak duruşma salonuna giriş yapıldığı yönündeki ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir