taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8107
6.4785
1542.88
97149.04
288.162

Alper Taş: Canan Kaftancıoğlu ile Gezi'de çalıştık

Takiye yapmayacağını kendisinin Gezici olduğunu söyleyen CHP'nin Beyoğlu adayı, teklifi Kaftancıoğlu'ndan aldığını açıkladı.

Haber Merkezi | 05.02.2019 - 07:25..
Whatsapp ile paylaş
Alper Taş: Canan Kaftancıoğlu ile Gezi'de çalıştık

CHP'nin Beyoğlu Belediye Başkanı adayı Alper Taş, kendisine ilk teklifin, geçen hafta pazartesi günü CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tarafından getirildiğini açıkladı.

"CANAN'LA GEZİ OLAYLARI'NDA BİRLİKTE ÇALIŞTIK"

T24'e konuşan Alper Taş, "Canan zaten Haziran Hareketi'nde birlikte çalıştığımız bir arkadaşımızdı. Ancak tam teklifi getirdiği sırada Kemal Bey'le arasında anlaşmazlık olduğu hatta istifa ettiği gündemdeydi.

Alper Taş: Canan Kaftancıoğlu ile Gezi'de çalıştık

"CANAN'LA KEMAL BEY'İN ARASI BOZUK"

Yani Canan, Kemal Bey'le kavgalı, bize teklif Canan'dan geliyor… Daha sonra Kemal Bey'den de teklif geldi. Biz görüşmeye giderken telefonumuza mesaj yağmaya başladı. Kemal Bey, Fox TV'de aday olabileceğimizi açıklamış. Çok yoğun destek geliyordu. Hatta tehdit edenler de oldu ‘Gene aday olmazsan kafanı kırarız' diye." ifadelerini kullandı.

"İMAM HATİP'TE SOSYALİST OLDUM"

Oy almak için takiye yapmayacağını vurgulayan Taş, "Gezici'yiz, imam hatip lisesinde sosyalist oldum. Halkların eşitliği ve kardeşliğini savunduğumuzu saklamayacağız. Biz din, dil, ırk farkı bilmeyiz. Sanki doğduk bir anadan." diye konuştu.

TABAN KEMALİST OLMAYAN BİR ADAYA OY VERECEK

Alper Taş sözlerine, Kemalist olmadığını da ekledi. Beyoğlu'nda Kemalist olmayan bir adaya, CHP tabanının nasıl bir karşılık vereceği ise merak konusu oldu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir