taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5827
Euro
7.251
Altın
1618.8
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.681
Bitcoin
41776.55
fuzulev

Altın Portakal Şiir Ödülü'nün sahibi belli oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından verilen Altın Portakal Şiir Ödülü’nün bu yılki sahibi Şeref Bilsel oldu.


Whatsapp ile paylaş

Altın Portakal Şiir Ödülü'nün sahibi belli oldu

Altın Portakal Şiir Ödülü'nün sahibi belli oldu

Doğan Hızlan, Cevat Çapan, Ahmet İnam, Hüseyin Ferhad ve Şükrü Erbaş’tan oluşan 18. Altın Portakal Şiir Ödülü jürisi, 2013 yılında İkaros Yayınları arasında çıkan ‘Dünyanın Külü’ adlı eserinden yola çıkarak bu yılın ödülünün Şeref Bilsel’e verilmesini kararlaştırdı.

ŞEREF BİLSEL KİMDİR?

'DÜNYANIN KÜLÜ' KİTABIYLA KAZANDI

Doğan Hızlan başkanlığındaki jürinin gerekçeli kararında, “Şeref Bilsel’in şiiri, gündelik hayatın kuşatmasına bir itirazdır. Dünyanın nesnelerini insanileştiren diliyle, ev içlerini dünyanın ufkuna geren bakışıyla, dünyayı ev içlerine getiren bir özgürlük arayışıdır. Sözcük seçimi, imge örgüsü, yakaladığı yüksek müzikalite göz önüne alınarak 18. Altın Portakal Şiir Ödülü’nü ‘Dünyanın Külü’ kitabıyla Şeref Bilsel’e verilmesine oybirliğiyle karar verilmiştir” denildi.

ÖDÜL YARIN TESLİM EDİLECEK

Bilsel’e ödülü Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı, AKSAV Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akaydın tarafından 22 Şubat Cumartesi günü saat 11.00’de Antalya Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan programda verilecek.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir