taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4695
Euro
7.1862
Altın
1629.13
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.344
Bitcoin
38291.71

Alvarenga'nın yol arkadaşını yediği iddia ediliyor

14 ay denizde kaldıktan sonra kurtulan Alvarenga'nın 'açlıktan öldü' dediği arkadaşını yediği iddia edildi. Ölen Cordoba'nın ailesi açıklama bekliyor.

09.02.2014 - 10:59..
Whatsapp ile paylaş

Alvarenga'nın yol arkadaşını yediği iddia ediliyor

Teknesinin motorunun arızalanması ve havanın bozulması nedeniyle 14 ay okyanusun ortasında mahsur kaldıktan sonra geçen hafta Pasifik Okyanusu'ndaki Marshall Adaları'na ulaşan Meksikalı Jose Salvador Alvarenga'nın yol arkadaşını yediği iddia ediliyor.

Büyük Okyanus'ta kayboldu 13 ay sonra bulundu

"KUŞ VE KAPLUMBAĞA YEDİM"

Avladığı balık, kuş ve kaplumbağalarla beslendiğini, kendi idrarını içtiğini söyleyen Alvarenga (38) yola birlikte çıktığı arkadaşı Ezequiel Cordoba'nın (25) dört ay sonunda öldüğünü söylemişti.

"YALAN SÖYLEDİ"

Ancak Alvarenga'nın bugüne kadar yaptığı açıklamalarda Cordoba'nın evden ayrılış zamanı, yaşı ve hatta adıyla ilgili yalan söylediği ortaya çıktı. Bunun üzerine de yamyamlık iddiası ortaya atıldı. Alvarenga'ya inanmadıklarını belirten Cordoba'nın ailesi, "Biz fakir bir aileyiz. Oğlumuz da açlığa alışıktı. Bunun içinde başka bir iş var" dedi. Aile, Alvarenga'nın 14 ayda zayıflamamış olmasını da 'bu iddiaya kanıt' olarak gösterdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir