taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7277
Euro
7.2833
Altın
1620.67
Borsa
89552.61
Gram Altın
351.4
Bitcoin
45428.67

Amazon'un İHA planları bozuldu

ABD Federal Havacılık Kurumu, İHA'ların kullanımı ile ilgili bir dizi yeni kurallar getirdi. Gelen yeni kurallar Amazon'un İHA planlarını bozdu.


Whatsapp ile paylaş

Amazon'un İHA planları bozuldu

iha

ABD Federal Havacılık Kurumu (FFA) İnsansız Hava Araçları (İHA) kullanımı ile ilgili yeni kararlarını açıkladı. FFA’nın yeni uygulaması bir süredir hızlı siparişleri İHA’lar vasıtasıyla teslim etmeyi planlayan Amazon’un bu uygulamasında değişiklikler yapmasına sebep olabilir.

PİLOT SERTİFİKASI

Yeni kurallara göre, İHA’ları kullanacak kişilerin pilot sertifikasına sahip olması gerekiyor.

152 METRE SINIRI GETİRİLDİ

Sadece bu sertifikaya sahip kişilerin kullanacağı İHA’lar saatte 161 km hızın üzerinde kullanılamayacak ve 152 metreden alçakta uçamayacak.

AMAZON'UN HİZMETİ ERTELENECEK

Bir süredir Prime Air adı altında başlattığı program sayesinde siparişleri İHA’lar vasıtasıyla teslim etmeyi planlayan online alışveriş devi Amazon’un yeni kurallar çerçevesinde gerekli izinleri almak için uzun süre harcayacağı ve bu hizmetin erteleneceği düşünülüyor.

Amazon'un İHA planları bozuldu

ALİBABA VE GOOGLE

İHA kullanımı sadece Amazon’un dikkatini çekmemişti. Çin merkezli online alışveriş devi Alibaba ve Google da bir süredir İHA’ları benzer amaçlarla kullanmak için testler yapıyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir