taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5777
Euro
7.2544
Altın
1615.69
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.748
Bitcoin
42352.23
fuzulev

Amerikalı astronotun başlığında su sızıntısı

Uluslararası Uzay İstasyonu'nun dışında görevini yerine getiren Amerikalı astronotun başlığında su sızıntısı meydana geldiği bildirildi.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Amerikalı astronotun başlığında su sızıntısı

uzay

NASA'dan yapılan açıklamada, astronotlar Komutan Barry Wilmore ve Uçuş Mühendisi Terry Virts'in, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda 6 saat 43 dakikalık uzay yürüyüşlerini yaptıktan sonra istasyona geri döndüğü ifade edilerek astronot Virts'in istasyona döndükten sonra başlığında su bulunduğunu fark ettiği kaydedildi.

CUMA GÜNÜ KARAR VERİLECEK

Açıklamada, Virts'in durumunun iyi olduğu, bir sonraki uzay yürüyüşünün yapılıp yapılmayacağına cuma günü karar verileceği belirtildi.

SOĞUTMA SİSTEMİNDEN SIZMIŞ OLABİLİR

Virts'in, başlığa sızan suyun tadının uzay giysisinde bulunan içecek çantasındaki suya benzemediğini, kimyasal bir tadının olduğunu bildirdiği ifade edildi. Su sızıntısının kaynağının uzay giysisinde bulunan soğutma sistemi olabileceği düşünülüyor.

İtalya'nın uzayda yürüyen ilk astronotu Luca Parmitano'nun başlığında da 2013 yılında su sızıntısı meydana gelmiş ve yürüyüş aniden kesilmişti. Sızıntı nedeniyle konuşmakta ve duymakta zorluk çeken Parmitano, ortağı Christopher Cassidy'den, istasyona geri dönmek için yardım istemişti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir