taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7713
Euro
7.3255
Altın
1658.21
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.165
Bitcoin
49256.64

Ankara YHT Gar Kompleksi 2016'da tamamlanacak

Yapımına Etimesgut'taki eski Şeker Fabrikası arazisi üzerinde devam edilen YHT Gar Kompleksi'nin 2016 Şubat ayında tamamlanması planlanıyor.


Whatsapp ile paylaş

Ankara YHT Gar Kompleksi 2016'da tamamlanacak

vsaac

Celal Bayar Bulvarı ile mevcut gar binası arasına inşa edilen Yüksek Hızlı Tren (YHT) Garı'nın yapımı sürerken, bir yandan da Etimesgut Çevre Yolu Köprüsü, İstasyon Caddesi ve Ayaş Yolu'nun kesişiminde bulunan Şeker Fabrikası arazisinde TCDD Ankara YHT Gar Kompleksi yükseliyor.

BAKIM AĞININ ANA MERKEZİ OLACAK

157 hektarlık alanda kurulan kompleks içerisinde YHT Batı Garı, Yüksek Hızlı Tren Ana Bakım Deposu ve Batı Terminali ile YHT Eğitim Tesisleri bulunacak. YHT işletmecilik ağının ağırlık merkezini oluşturan Ankara, bakım ağının da ana merkezi olacak.

YHT BATI GARI KURULACAK

Etimesgut'ta inşa edilen komplekste yer alacak Ana Bakım Tesisi'nde trenlerin güvenli bir şekilde yol almasını sağlayacak kontroller yapılacak. Komplekste ayrıca yeni YHT Batı Garı da kurulacak. İnşaatına devam edilen gar ile batı yönünde hızlı tren duruşları Sincan yerine buradan yapılacak. Ayaş Yolu, Ankara Çevre Yolu ve İstasyon Caddesi ortasında kalan alanda yükselen Batı YHT Garı'na karayolundan ulaşımın yanı sıra banliyö sistemi de entegre edilecek. Gara Sincan-Kayaş banliyö hattını kullanarak ulaşmak mümkün olacak. Etimesgut'ta bulunan TCDD Ankara YHT Gar Kompleksi'nin 2016 Şubat ayında tamamlanması planlanıyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir