taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.6465
6.3486
1438.05
102445.37
261.107

Ankara'da BBP'den zincirli ve bantlı eylem

Ankara’da Büyük Birlik Partisi (BBP) üyeleri, TBMM Çankaya Kapısı önünde seçim sistemine tepki göstererek, zincirli ve bantlı eylem yaptı.

10.03.2014 - 11:55..
Whatsapp ile paylaş

Ankara'da BBP'den zincirli ve bantlı eylem

BBP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Remzi Çayır, BBP Ankara belediye başkan adayları ve partililer, TBMM Çankaya Kapısı önünde seçim sistemine tepki göstererek eylem yaptı.

AĞIZLARINI BANTLADILAR

Ellerini temsili olarak zincirle bağlayan BBP’liler, ağızlarına da bant yapıştırdı. Partililer adına basın açıklaması yapan Remzi Çayır, siyasi partilerin menfaatleri ve çıkarları söz konusu olduğunda, milletin çıkarını gözardı edebildiklerini söyleyerek; “Üç parti hazineden dolu dolu trilyonlarca yardım alırken, şuan 30 Mart yerel seçimlerinde hazırladıkları bayrakları, yaptıkları otobüsleri, televizyonda harcadıkları reklam paralarını, bayrakları, afişleri milletin parasıyla yaparlarken, öbür yanda gerçekten aşağıdakiler ve yukarıdakiler paranoyası ne yazık ki fakirler ve zenginler tablosu siyasi hayatımızda da devam ediyor.''

ELLERİMİZ KELEPÇELİ

'Biz buna isyan ediyoruz. Ellerimiz kelepçeli. Evet. Geziyoruz, konuşuyoruz, bütün zamanımızı harcıyoruz. Halkımıza ulaşmak için, doğrularımızı ifade etmek için, inandıklarımızı söylemek için yağmurda, karda da bütün mücadelemizi sürdürüyoruz. Bunların günlük astıkları afişlere, billboardlara, televizyonda verdikleri reklamlara ulaşma şansımız yok. Bu adaletsiz yarışı buradan protesto ediyoruz. Böyle bir yarış olmaz. Hiçbir medeni ülkede, demokrat bir ülkede, ileri demokratik bir ülkede bu tür ayrımcılık olmaz. Eğer eşit şekilde imkanlar yoksa sonucun, milli iradenin adaletli şekilde tecelli etmesini beklemek saftiriklik olur” dedi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir