taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8062
6.4569
1489.42
97886.36
277.966
46967.68

Ankara'da eğitime kar tatili

Ankara Valisi Vasip Şahin, kuvvetli kar yağışı ve buzlanma beklentisi nedeniyle, kentte yarın eğitime ara verildiğini açıkladı.

AA | 13.12.2018 - 23:02..
Whatsapp ile paylaş
Ankara'da eğitime kar tatili

Vali Vasip Şahin, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Meteorolojik tahminlere göre, ilimizde bu gece başlayıp yarın öğlene kadar sürecek kuvvetli kar yağışı ve buzlanma beklenmekte olup, öğrenci ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için yarın (Cuma günü) ilimiz genelinde eğitime bir gün ara verilmiştir" ifadelerini kullandı.

Ankara'da eğitime kar tatili

VALİLİKTEN YAZILI AÇIKLAMA

Ankara Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada ise Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmelere göre, Ankara genelinde gece yarısından cuma günü öğle saatlerine kadar, kuvvetli kar yağışının beklendiği belirtildi.

Açıklamada, "Kuvvetli kar yağışı neticesinde meydana gelen kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmi ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim-öğretim faaliyetlerine 14 Aralık 2018 Cuma günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür. Kamuda görevli hamile çalışanlar ile engelli çalışanlar da bu tarihte idari izinli sayılacaktır" denildi.

Ankara'da kar yağışı etkili oldu VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir