taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Ankara'da ilkokulda Paralel Yapı propagandası iddiası

Milli Eğitim Bakanlığı, Keçiören'de bir ilköğretim okulunda, velilerin Paralel Yapı şikayeti üzerine okulda soruşturma başlattı.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Ankara'da ilkokulda Paralel Yapı propagandası iddiası

para

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Keçiören'de bir ilköğretim okulunda, "Fethullah Gülen propagandası içeren ve 17-25 Aralık operasyonlarını savunan kitapçıklar dağıtıldığı" iddiaları üzerine soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Basın Müşaviri Abdülkadir Özkan, yaptığı açıklamada, bazı velilerin, Bakanlığa, "Paralel Yapı'ya mensup öğretmenlerin Ankara Keçiören'deki bir okulda, öğrencilerin çantasına Fethullah Gülen'in konuşmalarını içeren ve 17-25 Aralık operasyonlarına ilişkin bir gazetenin iddialarından oluşan kitapçıklar yerleştirildiğine dair" şikayette bulunduğunu belirtti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Özkan, "Elimize ulaşan veriler ve veli şikayetleri üzerine Sayın Bakanımız Nabi Avcı'nın talimatıyla konuyla ilgili soruşturma başlatıldı. Bu konuda illere de bir genelge gönderildi. Bakanlığımızın okullarda bu tür siyasi propagandalara izin vermesi mümkün değildir" diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir