taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5817
Euro
7.2697
Altın
1622.05
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.653
Bitcoin
42096.92
fuzulev

Ankara'daki minibüslere kameralı takip sistemi

Ankara Minibüsçüler Başkanı Hacı Bekir Gani, "Yıl sonuna kadar Ankara'daki tüm minibüslere kamera ve GPS sistemi kurulma işlemi tamamlanacak" dedi.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Ankara'daki minibüslere kameralı takip sistemi

minibüs

Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın bir minibüs şoförü tarafından öldürülmesinin ardından, minibüslerin kameralı ve GPS'li takibine ilişkin önlemler tartışılmaya başlandı.

MİNİBÜSLERE KAMERALI ÖNLEM

Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Hacı Bekir Gani, yıl sonuna kadar Ankara'daki tüm minibüslere kamera ve GPS sistemi kurulma işleminin tamamlanacağını bildirdi.

SABIKA KAYDI OLANLAR ÇALIŞMAYACAK

Gani, Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanlığı olarak 2010 yılında alınan Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı uyarınca tecavüz, gasp, dolandırıcılık yankesicilik, hırsızlık ve terör suçlarından sabıka kaydı olanları minibüs şoförü olarak çalıştırmadıklarını belirtti.

Ankara'daki minibüslere kameralı takip sistemi

OLAY VE TAKİPLER KAYIT ALTINA ALINACAK

Gani, 2014 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü ile Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası'nın yaptığı görüşmelerde alınan karar uyarınca minibüslerde kamera ve GPS sistemine geçilmeye başlandığını ifade etti. Çalışmanın 2015 yıl sonuna kadar Ankara'daki tüm araçlarda tamamlanacağını kaydeden Gani, kamera ve GPS  sistemi sayesinde minibüslerde olay ve takiplerin kayıt altına alınacağını vurguladı. Gani, Özgecan'ı katledenlerin de en ağır şekilde cezalandırılmasını istediklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir