taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.76165
6.51935
1313.595
99835.31
243.379

Annelerini öldüren kardeşlerin cezası düşürülecek

İzmir'de, annelerini bıçaklayarak öldüren iki kız kardeşin aldığı cezayı çok bulan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı mütalaasını tamamladı.

22.06.2016 - 15:37..
Whatsapp ile paylaş

E

İzmir Aliağa'da üç yıl önce tüyler ürperten bir cinayet sarstı Türkiye'yi. İki kız kardeş anneleri Gülseren Süngü'yü onlarca bıçak darbesiyle öldürdü. Üçüncü eşinden boşandıktan sonra iki kızıyla yaşayan ve birahanelerde çalışan 39 yaşındaki Gülseren Süngü, 13 Eylül 2013'te evinde ölü bulundu. Kızları 19 yaşındaki Şeyda P. ve 17 yaşındaki Beyza P. çelişkili ifadeler verince, birinin ayaklarındaki kan izinden de şüphelenen polis, Süngü'nün iki kızını ayrı ayrı sorguladı. Sonunda gerçek ortaya çıktı ve kızların annelerini öldürdükleri belirlendi. Kız kardeşler Şakran Cezaevi'ne gönderilirken çeşitli iddialar da ortaya atıldı. Bazıları, kızların, 'rahat' yaşamlarına mani olduğu için annelerini öldürdüğü iddia ederken, iki genç kızın, annelerinin yaşam tarzına tahammül edemedikleri için cinayeti işlediklerini ileri sürdü.

Annelerini öldüren kardeşlerin cezası düşürülecek

BİRİ 20 BİRİ 10 YIL ALDI

Karşıyaka 2.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmalar sonunda mahkeme heyeti üst sınırdan tahrik indirimi uyguladı, abla Şeyda 20, Beyza 10 yıl hapis cezası aldı. Ağır tahrik indiriminin üst sınır değil alt sınırdan uygulanmasını isteyen kız kardeşler, cezayı çok bularak Yargıtay'a gitti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı geçen hafta mütalaasını tamamladı.

FAZLA CEZA VERİLDİĞİ VURGULANDI

Savcılık üç sayfalık mütalaasında, anne Gülseren'in Aliağa'da birahanelerde gece çalıştığını, eve zaman zaman erkekler getirdiğini, bu erkeklerin evde kaldığını, kızları onları önünde dansa zorladığını, eve gelen alkollü erkeklerin kızları zaman zaman rahatsız ettiğini, annenin kızlara şiddet de uyguladığını vurgulayarak, TCK'nın 29'uncu maddesi gereğince, makul oranda indirim verilmesi gerekirken asgari oranda indirim yapmak suretince sanıklara fazla ceza verildiğini vurguladı.

Annelerini öldüren kardeşlerin cezası düşürülecek

HABERİ AVUKATLARI VERDİ

Savcılık hükmün bozulmasını talep etti. Halen Şakran Cezaevi'nde bulunan kız kardeşler haberi avukatlarından aldı. Avukat Hakan Turan, küçük kardeşin cezasının değişmeyeceğini ancak Yargıtay'dan da benzer karar çıkarsa abla Şeyda'nın cezasının 15 yıla inmesini beklediklerini kaydetti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir