taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5763
Euro
7.2641
Altın
1619.85
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.559
Bitcoin
42574.36
fuzulev

Anonymous IŞİD hesaplarını hackledi

Hacker grubu Anonymous, terör örgütü IŞİD'le bağlantılı binden fazla sosyal medya hesabını hacklediğini duyurdu.


Whatsapp ile paylaş

Anonymous IŞİD hesaplarını hackledi

HACK

Hacker grubu Anonymous, terör örgütü IŞİD’le bağlantılı, 800’den fazlası Twitter’da olmak üzere yaklaşık bin adet sosyal medya hesabı ve internet sitesini hacklediğini açıkladı.

CHARLİE HEBDO'DAN SONRA HIZ VERDİLER

Geçen yılın haziran ayında terör örgütüne ait hesapları hackleyeceğini duyuran Anonymous, 7 Ocak’ta Yemen El Kaidesi tarafından gerçekleştirilen ve 12 kişinin hayatını kaybettiği Charlie Hebdo saldırısının ardından eylemine hız vermişti.

IŞİD'E İNTERNETTE YER VERMEYECEKLER

Russia Today’de yer alan habere göre, IŞİD’in yeni üye kazanmasını önlemek amacıyla böyle bir eyleme imza attıklarını belirten hacker grubu, yayınladığı listede email adreslerine de yer verdi. İnternet sitesinde kendilerini “tüm ırk, ülke, bölge ve etnik kökenden Müslüman, Hıristiyan ve Yahudilerden oluşan” evrensel bir grup olarak tanıtan Anonymous, “Unutmayın ki, kendilerine İslam Devleti diyen teröristler Müslüman değil. IŞİD, sizi avlayacağız, sitelerinizi, hesaplarınızı ve emaillerinizi çökerteceğiz ve sizi ortaya çıkaracağız. Şu andan itibaren, internet üzerinde sizin için güvenli bir yer yok. Size virüs gibi davranılacak ve ilaç biziz. Biz internetin sahibiyiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir