taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7114
Euro
7.3493
Altın
1677
Borsa
96285.39
Gram Altın
362.038
Bitcoin
46523.36

Antalya'da bir genç 19 yaşında sünnet oldu

Antalya’da, korkularından dolayı bugüne kadar sünnet olamayan 19 yaşındaki bir genç, 20 dakikalık operasyonla sünnet oldu.


Whatsapp ile paylaş

Antalya'da bir genç 19 yaşında sünnet oldu

Antalya'da bir genç 19 yaşında sünnet oldu

Antalya’nın Kepez ilçesinde 7 çocuklu bir ailenin en büyük erkek çocuğu olan 19 yaşındaki Hasan D., korkuları ve maddi imkansızlıklar nedeniyle bugüne kadar sünnet olamadı. Ailesinin desteği ile sünnet korkusunu yenen Hasan D., bir yakınının aracılığıyla durumunu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a iletti. Başkan Akaydın’ın desteğiyle Mustafa D., Medstar Antalya Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Niyazi Umut Özdemir tarafından 20 dakikalık operasyonla sünnet oldu.

İDEAL YAŞ 2’DEN ÖNCE 7’DEN SONRA

Medstar Antalya Hastanesi Op.Dr. Niyazi Umut Özdemir, sünnetin cerrahi bir operasyon olduğunu belirterek, basit gibi algılansa da dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Hangi yaş grubunda olursa olsun sünnet operasyonlarını önemsediklerini kaydeden Op.Dr. Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çok önemli bir neden olmadığı sürece 2 ile 7 yaş arasında sünnet yapmak istemiyoruz. Onun dışında bir üst sınırımız yok. Ama ideal yaş aralığı 2 yaşından önce, 7 yaşından sonradır. 7 yaşından sonra sünnette bir üst sınır olmamakla birlikte ülkemizin ekonomik nedenlerden dolayı ergenlik döneminde de sünnet yapıyoruz. Kişi bir takım nedenlerden dolayı sünnet olmadıysa her yaşta da sünnet olabilir."

Antalya'da bir genç 19 yaşında sünnet oldu

20 DAKİKALIK OPERASYON

Korkunun sünnette önemli bir olgu olduğunun altını çizen Op.Dr. Umut Özdemir, şunları söyledi: "Geçmişteki bazı deneyimler, kötü anılar bu işi tetiklese de anestezi altında yapılan operasyonlarda korku oluşmasına gerek yok. Korku çemberinin son dönemlerde ülkemizde kırıldığını düşünüyorum. İleri yaşta sünnet olunmasının iyileşmeye olumsuz bir etkisi olmaz. 20 dakikada sünnet işi bitti. Birkaç gün içinde günlük yaşantısına dönebilir."

"BAŞKAN AKAYDIN’A İLETTİK"

Aşçı olan Mustafa D. ise ekonomik nedenin yanında korktuğu için sünnet olamadığını söyleyerek "Sünnet olmadığımı ailemden başka kimse bilmiyordu. Bir yakınımın vasıtasıyla Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a sorunu ilettik. Başkan Akaydın’ın aracılığıyla buraya geldik" dedi. Geç de olsa sünnet korkusunu yendiğini söyleyen Mustafa D., "Korkulacak bir şey yok. Hiç kimse sünnetten korkmasın" dedi.

BAŞKAN AKAYDIN TELEFONLA ARADI

Sünnet işleminin yapılmasını sağlayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da operasyonun ardından Mustafa D.’yi telefonla aradı. Başkan Mustafa Akaydın Mustafa D.’ye "Ben Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın. Geçmiş olsun. Ameliyatın kolay oldu mu? Tekrar geçmiş olsun. Gözlerinden öperim" dedi. Mustafa D. ise Başkan Akaydın’a yardımlarından dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir