taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7703
Euro
7.3247
Altın
1658.95
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.857
Bitcoin
49435.74

Apple büyüleyici bir ürün piyasaya sürecek

Wall Street’in çılgın ekonomisti Jim Cramer, Apple’ın büyüleyici bir ürün piyasaya süreceğini iddia etti.


Whatsapp ile paylaş

Apple büyüleyici bir ürün piyasaya sürecek

Apple büyüleyici bir ürün piyasaya sürecek

Son dönemde 14 milyar dolarlık geri hisse satın alımıyla yatırımcıların gözdesi haline gelen Apple'ın büyüleyici bir ürünü piyasa sürmeye hazırlandığı belirtildi. CNBC'nin çılgın ekonomisti Jim Cramer, 14 milyar dolarlık hisse geri alımının Apple'in yeni büyük bir ürün çıkaracağı yönündeki beklentileri artırıp, şirkete olan güvenini tazelediğine işaret etti. Cramer, "Apple elinde büyüleyici bir ürün olmasa 14 milyar doları geri hisse alımı için harcamaz" dedi.

'EN GÖZDE HİSSELERİMDEN BİRİ'

Cramer, "Bu Apple CEO'su Tim Cook için gösteri zamanı olacak. Apple şu anda benim en gözde hisselerimden biri" dedi.

İPHONE 6 BEKLENTİSİ

Apple'dan bu yıl yeni bir ürün beklentisi büyük. Şirketin iPhone serisinden 6. telefonu çıkarması, akıllı saat iWatch'u resmen duyurması ya da bir televizyon üretmesi beklentiler arasında. Apple hissesi Ocak ayının sonlarında yatırımcıların şirketin büyüme rakamlarından memnun olmamasının da etkisiyle büyük düşüş gördü.

ICAHN'DAN GERİ ADIM

Milyarder yatırımcı Carl Icahn da dün Apple'ın hisse geri alımı yapması yönündeki isteklerine son verdi. Aylardır Apple'ın 50 milyar dolarlık bir hisse geri alımı gerçekleştirmesi gerektiğini söyleyen Icahn, bu isteğini yayımladığı yatırım notlarında da paylaşıyordu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir