taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7755
Euro
7.3708
Altın
1650.79
Borsa
93225.22
Gram Altın
359.141
Bitcoin
49385.74

Arabistanlı imam El Hayberi dünya dönmüyor dedi

Arabistanlı imam Şeyh Bender El Hayberi, dünyanın sabit olduğunu iddia ederek elindeki bardakla dünyanın dönmediği iddiasını açıklamaya çalıştı.


Whatsapp ile paylaş

Arabistanlı imam El Hayberi dünya dönmüyor dedi

imam

Bir panelde konuşma yapan Suudi Arabistanlı imam Şeyh Bender El Hayberi, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Dünyanın sabit olup olmadığı yönündeki soruyu cevaplayan El Hayberi, "Dünya sabittir. Hareket etmiyor" dedi.

"DÜNYA HAREKET ETMİYOR"

Önündeki plastik su bardağıyla iddiasını açıklamaya çalışan El Hayberi, “Bir kere bakalım, biz neredeyiz? Diyelim ki Serce havalanından uçakla Çin’e gidiyoruz. Dünya dönüyor dediniz değil mi? Peki Bana odaklanın şimdi, bu (su paketini gösteriyor) dünya. Eğer dünya dönüyorsa uçak havada durduğunda Çin'in uçağa doğru gelmesi gerekmez mi? Doğru mu yanlış mı? Eğer dünya aksi yönde dönseydi bu sefer de uçak asla Çin’e ulaşamazdı. Çünkü Çin de uçak gibi dönüyor olacaktı” dedi.

Arabistanlı imam El Hayberi dünya dönmüyor dedi

Videonun Youtube’a yüklenmesiyle birlikte sosyal medyada Arapça olarak "cleric_rejects_rotation_of_Earth" (İmam dünyanın döndüğünü reddediyor) hashtag’iyle tweetler atıldı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir