taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.498

Arap koalisyonu Yemen krizi için asker gönderdi

Suudi Arabistan Kuvvetlerinin öncülüğündeki Arap koalisyonu Sokotra Adası'na ulaştı. Askeri güçlerin, Yemen-BAE arasındaki krizi çözmek için bölgeye gittiği belirtildi.

Haber Merkezi | 14.05.2018 - 01:19..
Arap koalisyonu Yemen krizi için asker gönderdi

Yemen, Sokotra Adası'nda Birleşik Arap Emirlikleri'nin askerlerinin olmasının yasal olmadığını açıklamıştı. Yaşanan gerilim bölgesine Arap koalisyonu asker göndererek Yemen'e destek vereceğini belirtti.

YEMEN'E DESTEK İÇİN BÖLGEDELER

Arap koalisyonu, Suudi Arabistan Kuvvetlerinin, Yemen güçlerini eğitmek üzere, Yemen hükümeti ile koordineli olarak Sokotra adasına ulaştığını bildirdi.

Yapılan açıklamada, “Suudi Arabistan kuvvetlerinin Sokotra Adası'ndaki mevcudiyeti, yemen hükümetinin çizdiği çerçevede ve bilgisindedir” ifadeleri yer aldı.

Arap koalisyonu Yemen krizi için asker gönderdi

BAE ASKERLERİ MAYISIN İLK HAFTASI KONUŞLANDI

BAE'ye bağlı onlarca asker, 2 Mayıs Çarşamba günü kendilerini taşıyan  3 uçağın Hadibu kentindeki Sokotra Havalimanı'na varmasının ardından havalimanı  çevresinde konuşlanmıştı.

Askerlerin yanı sıra aralarında 6 tankın da yer aldığı  askeri araçların nakli de gerçekleşmişti. BAE askerlerinin ertesi gün de Sokotra Limanı çevresinde konuşlandığı bildirilmişti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)