taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7412
Euro
7.2909
Altın
1614.52
Borsa
89552.61
Gram Altın
349.556
Bitcoin
45715.51

Arap şeyhinin süper lüks yatı Türk kıyılarında

Dünyanın sayılı zenginleri arasında bulunan Dubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim’in 110 metrelik lüks yatı ‘Radiant’, Muğla’nın Marmaris ilçesine geldi.


Whatsapp ile paylaş

Arap şeyhinin süper lüks yatı Türk kıyılarında

Arap şeyhinin süper lüks yatı Türk kıyılarında

Marmaris Körfezi’nden sabah saatlerinde giriş yapan lüks yat, limana demirledi.Yunanistan’ın Rodos Adası’ndan geldiği öğrenilen lüks yatın yakıt ikmali için Marmaris’e geldiği bildirildi. Ses silahıyla etraftakilerin kulak zarlarını patlatabilen, su topuyla yaklaşan tekneleri batırabilen süper lüks yatın içinde Arap şeyhinin bulunup bulunmadığına dair bilgi edinilemedi.

2010 YILINDA ABDULLAH AL FUTTAİM'E SATILMIŞTI

‘Radiant’ isimli lüks yatın Rus medya patronu Boris Berezovsky için Roman Abramoviç’in 115 metrelik ‘Pelorus’ adlı yatına rakip olarak yaptırıldığı, 2010 yılında Abdullah Al Futtaim’e satıldığı öğrenildi.

ACİL DURUM SİSTEMİ VAR

100 metre ilerdeki bir botu alabora edebilecek yüksek güçlü bir askeri su topu bulunan yatta, savaş uçaklarında acil durumlarda koltuk fırlatmaya benzeyen özel bir güvenlik sistemi bulunuyor. Korsan saldırısı ya da acil durumda turbo motorları sayesinde 75 knot hızla gidebilen bir güvenlik botu yatta hazır tutuluyor. Yatın yakıt ikmalinden sonra Marmaris’ten ayrılması bekleniyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir