taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5787
Euro
7.2508
Altın
1621.12
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.932
Bitcoin
41946.72
fuzulev

Araplar Yalova'da emlak fiyatlarını uçurdu

Yalova Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Hayrettin Yılmaz, Araplara yapılan mülk satışının sonucunda kentte emlak fiyatlarının "uçuşa geçtiğini" söyledi.


Whatsapp ile paylaş
Araplar Yalova'da emlak fiyatlarını uçurdu

vcxbv

Açıklanan TÜİK verilerine göre Yalova'nın, yabancılara konut satışında üst sıralarda yer almasını yorumlayan Yalova Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Hayrettin Yılmaz, Arapların daha çok Yalova'da mülk edindiğini belirtti. Emlak fiyatlarının hızlı bir şekilde yükseldiğini vurgulayan Yılmaz, emlakçı sayısının da arttığını ifade etti.

"YALOVA'DAN YERLİ HALK MÜLK ALAMAZ"

Çiftlikköy'den ilerisinin Sanayi, armutlu ilçesine kadar olan yerin Turizm alanı olduğunun altını çizen Yılmaz, "Termal kaplıcalarından dolayı senelerdir tercih ediliyor. Şuan Arapların getirmiş olduğu rakamlar Yalova'nın bütçesini aştı. Araplar sayesinde fiyatlar şişti. Emlak değerleri yabancı satışları olunca arttı. 5 sene sonra yerli vatandaşımız Yalova'dan mülk alamaz. Yeni yetişen nesil bu rakamlarla kendisine ne ev alabilir ne de arsa alabilir" dedi.

"ARAPLAR EMLAKÇILIK YAPIYOR"

Arapların da emlakçılık ve aracılık yaptığını öne süren Yılmaz, "Bizden 10 liraya alıyor, gidip 20 liraya satıyor. Ocak ayında 92 tane Daire sadece Araplara satıldı. fatih Caddesi'nin yüzde 50'si şuan Arapların elinde. 5 sene sonra da belki onlar patronluk yapacak biz de onlara işçi olacağız" iddiasında bulundu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir