taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7338
Euro
7.3176
Altın
1661.56
Borsa
94548.43
Gram Altın
359.313
Bitcoin
48989.98

Ardahan Valisi Ahmet Deniz sigarayı bırak şiiri yazdı

Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Dünya Sigara Bırakma Günü nedeniyle Sigarayı Bırakma Polikliniği'ni gezdi. Vali Deniz, "Sigarayı bırak" isimli şiirini okudu.

DHA |
Whatsapp ile paylaş

Ardahan Valisi Ahmet Deniz sigarayı bırak şiiri yazdı

ahmet deniz

Ardahan Valisi Ahmet Deniz, bugün beraberinde vali yardımcıları ve kurum müdürleriyle ''Dünya Sigarayı Bırakma Günü'' nedeniyle Ardahan Devlet Hastanesi'nde oluşturulan ''Sigarayı Bırakma Polikliniği''ni ziyaret etti.

SİGARAYI BIRAK ŞİİRİ YAZDI

Yapılan konuşmalar sırasında Vali Ahmet Deniz sigaranın zararlarını anlatan bir şiir yazdığını ve bunu okumak istediğini belirtti. Sigaranın zararlarından bahseden Vali Ahmet Deniz, ''Sigarayı bırak'' başlıklı şiirinde şunları söyledi;

"Yıllardır sigara içiyorsun ne oldu?/ Zehir gibi nikotin ciğerlerine doldu/ Geleceği ümitle beklerken/ Gül benzin sarardı soldu / 'Ah, vah' desen geri gelmiyor hayat / Yediklerin tatsız tuzsuz, sanki bayat / Bunlardan ders çıkar, sigarayı sen de bırak."

SİGARA PAKETLERİ İLE ÇAKMAKLARI ÇÖPE ATTI

Vali Ahmet Deniz, okuduğu şiirin ardından etkinliğe katılanlara "Haydi bakalım, sigarayı bırakmak isteyen var mı?" diye sordu. Sigarayı bırakmak isteyen Defterdar Mehmet Doğan, İl Kültür Müdürü Sıddık Alagöz, Sağlık görevlisi Rıfat Akça'nın sigara paketleri ile çakmaklarını alarak çöpe attı.

"SİGARAYI BIRAKANA TABLET HEDİYE"

Vali Deniz "Dünya Sigarayı Bırakma Günü'nde 'Sigarayı sen de bırak' diyoruz. Sigarayı bırakanlara tablet bilgisayar hediye edeceğiz" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir