taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Arjantin Bakanı: Ülkemiz uyuşturucu üretim merkezi oldu

Arjantin Savunma Bakanı Agustin Rossi, ülkesinin uyuşturucu üretim merkezi haline geldiğini belirtti.

17.02.2014 - 09:03..
Whatsapp ile paylaş

Arjantin Bakanı: Ülkemiz uyuşturucu üretim merkezi oldu

Rossi, yaptığı açıklamada, Arjantin’in birkaç yıl öncesine kadar sadece uyuşturucu transferinde kullanıldığını ifade etti. Fakat Rossi, 2004 yılından itibaren bu durumun değişmeye başladığını belirterek, ’’2004 yılına kadar uyuşturucu trafiğinde transit geçiş olarak kullanılan ülkemiz, şu anda üretim merkezi haline dönüştü’’ dedi.

UYUŞTURUCU ÜRETİM LABORATUVARLARI

Uyuşturucu üretimi konusunda daha akıllı ve sağlıklı politikalar üzerinde çalışılması gerektiğini kaydeden Rossi, özellikle 2008 yılından bu yana uyuşturucu üretim laboratuvarlarının sayısında patlama yaşandığını anlattı. Rossi, ülkede gençler arasında uyuşturucu kullanımının da büyük bir hızla arttığına dikkati çekti.

EĞİTİM DÜZEYİ DÜŞÜK GENÇLER KULLANIYOR

Rossi’nin bu açıklamasını değerlendiren Arjantin kilisesi yetkilileri ise daha önce bu konuya ilişkin yaptıkları uyarıyı hatırlattı. Yetkililer, açıklamayı, ’’sevindirici ve büyük bir gelişme olarak’’ yorumlarken, uyuşturucu probleminden en fazla gençlerin etkilendiğini vurguladı. Yetkililer, eğitim düzeyi düşük gençlerin uyuşturucu mafyasının ana tabanını oluşturduğuna da işaret etti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir