taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.343
6.10025
1221.52
93616.45
209.882

ASELSAN mühendisinin ölüm nedeni belli oldu

ASELSAN mühendisi Erdem Uğur'un ölümünün ardındaki sır perdesi aralandı.

05.03.2015 - 10:37..
ASELSAN mühendisinin ölüm nedeni belli oldu

aseldan

Ankara’nın Cebeci semtinde tek başına oturan ASELSAN mühendisi Erdem Uğur’un geçen ay yatak odasında açık bırakılan tüp gazından zehirlenerek yaşamını yitirmesinin ardındaki sır perdesi aralandı.

BİLGİSAYAR YAZIŞMALARI OLAYI AYDINLATTI

Savcı İsmail Yalçın’ın talimatlarıyla cinayet büro ekipleri, mühendisin evinde parmak izi araştırması yaptı ve bilgisayarına el koydu. Bilgisayar üzerinde yapılan inceleme sonucunda, ölümün ardındaki sırrı çözecek ipuçları bulundu.

EVLENME TEKLİFİ REDDEDİLDİ

Buna göre Uğur, 2013 Aralık ayında henüz Aselsan’da çalışmıyorken, internet üzerinden Uşak’ta okuyan bir üniversiteli kızla tanıştı. İkili, bir süre e-posta üzerinden yazıştı. Genç kızın fotoğrafını internet üzerinden görünce aşık olan Uğur, sürpriz bir şekilde evlenme teklif etti. Bu duruma şaşıran kız ise bu teklife olumsuz yanıt verdi ve sadece “arkadaşça” görüşebileceklerini söyledi. Ancak Uğur, kıza aşkını ve bulunduğu ruh halini anlatmayı sürdürdü.

KOLAY ÖLÜM YOLLARINI ARAŞTIRDI

Savcılık, genç kızı ikna edemeyince bunalıma giren mühendisin, internet üzerinden “kolay ölüm yollarını” aradığına ilişkin kayıtlara da ulaştı. Mühendis, internet üzerinde yaptığı sorgulamalarda her ölüm yöntemini tek tek sorguladı ve bunları kapının arkasına bıraktığı kağıdın bir kenarına not etti.

VOTKA İÇİP GAZI AÇTI

Tüp gazının en kolay olduğu sonucuna varan mühendis, olay günü evinin yakınlarındaki bir marketten votka alıp içti. Daha sonra mutfak tüpünü odasına taşıyarak hortumunu yatağın içine sokan mühendis, gazı açarak hayatına son verdi. Adli Tıp, mühendisin odasında bulunan “dikkat gaz açık” notundaki yazının da Uğur’un el ürünü olduğunu bildirdi. Genç kızın kimliğine ulaşan savcılıkkızın Uşak’tan ifadesine başvuruldu.

ASELSAN mühendisi Erdem Uğur evinde ölü bulundu İZLE

ASELSAN'da şüpheli ölümün ayrıntılarıASELSAN mühendisinin ölüm nedeni belli oldu

ASELSAN mühendisi Erdem Uğur evinde ölü bulunduASELSAN mühendisinin ölüm nedeni belli oldu

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)